Lunca Timisului CX CUP2019-11-17T06:11:29+00:00

LT CX CUP Se desfășoară în Lunca Timișului în dreptul localității Urseni, la 10 kilometri de Timișoara

RUN 6 și 12 KM

RUN 6KM – 2 TURE pe traseul complet de cyclocross

RUN 12KM – 4 TURE pe traseul complet de cyclocross – ELIMINATORIU

ELIMINATORIU = la finalul fiecărei ture, ultimii (numărul lor va fi stabilit în funcție de numărul celor înscriși) vor fi scoși din cursă. 

Va fi OPEN atât la băieți, cât și la fete. Vor urca pe podium locurile 1-2-3.

MTB 28 KM

Cursa de MTB/Streetbike/singlespeed/fixie/bmx,,, (fără electrică) va avea lungimea traseului diferită în funcție de condițiile meteo:

USCAT – 4 TURE – 28 KM

NOROI – 3 TURE – 21 KM

Va fi OPEN atât la băieți, cât și la fete. Vor urca pe podium locurile 1-2-3.

Vârsta minimă – anul nașterii 2005.

CYCLOCROSS

Vor fi două curse CX

Feminin, Juniori, Cadeți – 40 minute (4-5 ture)
Elite, U23, Amatori – 60 minute (7-8 ture)

 


Participarea se face pe baza unei contribuții de 60 de lei

Suma strânsă va fi direcționată înspre construirea și dezvoltarea

WOODROCKS

tabără, loc de experimentare, construire, educație ecologică și sustenabilitate


 

 

Etapa a treia din Cupa României de Ciclocros

 


SPONSORI

 


Eveniment realizat cu sprijinul

 

Concurenți Lunca Timișului CX CUP 2019


 

CYCLOCROSS

       
 

AMATORI MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Adrian Sulu România Timișoara ACS Velocitas DA
2 Alexandru Bran Romania Arad 669seiseinoveTEAM DA
3 Attila Csuvár Hungary Békéscsaba Peloton NU
4 Attila Madaras Romania Targu Mures Carcover Veloteca Racing Team DA
5 Catalin Gavrila Romania Resita Bike Attack DA
6 Constantin Macritchi Romania Timisoara NA NU
7 Corrado Cristofaletti Italia Arad 669seiseinoveTEAM DA
8 Cristian Magureanu Romania Arad NA DA
9 Dan Crisan România Timișoara ACS Velocitas NU
10 Darius Ioan Bite Romania Timisoara ACS Velocitas DA
11 Dorin Paslaru Romania Timisoara ACS Velocitas DA
12 Elisei Miron Romania Cluj-Napoca NoMad Merida CST DA
13 Erdos Laszlo Hungary Békéscsaba Viharsarok SE NU
14 Farkas Pataki Romania Timisoara ACS Velocitas DA
15 Felix Stroescu Romania Timisoara Atelierele Stroescu DA
16 Flavius Stanca Romania Oradea ACS Marghita DA
17 Gabriel Tomescu Romania Timisoara Timișoara pedalează DA
18 Gabriel Amza Romania Timisoara ACS Velocitas NU
19 Georgian Grec Romania Cluj-Napoca YEBOY DA
20 Istvan Mura Romania Oradea Carcover Veloteca Racing Team DA
21 Iulian Petrut Romania Periam NA NU
22 Mihai Jura Romania Timisoara ACS Velocitas NU
23 Paul Sebastian Muntean Romania Timisoara ACS Velocitas DA
24 Sandu Marc Romania Bucuresti #noi2team DA
25 Sorin Batran România Timișoara AlternativeTM DA
26 Tiberiu Bondar Romania Timisoara ACS Velocitas DA
27 Tiberiu Nagy Romania Timisoara ACS Velocitas DA
28 Tiberiu-Silviu Savu Romania Sinaia NA DA
29 Titel Elvis Rusinaru Romania Drobeta-Turnu Severin CS Tibiscus NU
30 Toader Giorgiu Panait Romania Dumbravita NA NU
31 Torok Alexandru Romania Arad Lexus bine team NU
32 Zoltan Peter România Oradea N am leje DA
             
 

AMATORI FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Ana-Maria Schlupp Romania Lugoj Bike Attack DA
2 Andreea Farcas Romania Utvin NA DA
3 Noemi Lupuj Romania Targu Mures C.S.Muresul DA
4 Roxana Sandu-Radu Romania Bucuresti #noi2team DA
             
 

ELITE FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Eszter Bereczki Romania Oradea Carcover Veloteca Racing Team DA
2 Salome Bondor Romania Cluj Napoca Nomad Merida CST DA
3 Viktória Szekeres Hungary Gödöllő KTM Team Hungary NU
             
 

ELITE MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Cristian Stan România Găești NoMad Merida CST DA
2 Radu-Stănică Sarca România Cluj-Napoca C.S. Voința Cluj DA
3 Timotei Pacurar Romania Micasasa Cyclocross Nation Team NU
4 Zsolt Szekeres Hungary Gödöllő KTM Team Hungary NU
             
 

U23 MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Alex Bartus Romania Targu Mures C.S Muresul DA
2 Florian Adrian Tilianu Romania Baia de Cris Carcover Veloteca Racing Team DA
3 Jozsef Attila Malnasi Romania Targu Mures Carcover Veloteca Racing Team NU
             
 

JUNIORI FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1            
2            
             
 

JUNIORI MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Ciprian Elecheș România Cluj-Napoca C.S. Voința Cluj DA
2 Fazakas Csongor Romania Targu Mures C.S. muresul DA
             
 

CADETI FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1            
2            
             
 

CADETI MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Benea Ioan România Ineu, județul Arad MTB Ineu NU
2 Denis Fekete România Cornesti Ride competition NU
3 Luca Câmpean Romania Cluj-Napoca C.S. Voința Cluj NU
             
 

MTB

         
 

MASCULIN

         
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Adrian Andon Romania Dumbravita NA DA
2 Andrei Basaraba Romania Timisoara NA DA
3 Andrei Timbota Belin Romania Timisoara NA NU
4 Andrei Baloi Romania Dumbrăvița NA DA
5 Attila Csuvár Hungary Békéscsaba Peloton NU
6 Bela Kovacs Romania Urseni Caramida DA
7 Beul Đuređ Romania Carasova NA DA
8 Bogdan Pavel Romania Timisoara NA DA
9 Bogdan Dragos Romania Timisoara NA DA
10 Claudiu Crisan Romania Timisoara MEB Run TM DA
11 Constantin-Catalin Sorescu Romania Timisoara ACS Velocitas DA
12 Cosmin Marius Mierea Romania Sag Bike Jebel NU
13 Cristi Rujescu Romania Timisoara NA DA
14 Cristian Mihaly Romania Mosnita Noua NA DA
15 Cristian Serbanescu Romania Dumbravita Sunday Cycling DA
16 Cristian Serbanescu Romania Dumbravita Sunday Cycling NU
17 Cristinel Iuga Romania Arad Arad Sailing Team DA
18 Dan Nicoară Romania Timișoara CsAlternativeTm DA
19 Darius Bejan România Beius Carcover Veloteca Racing Team NU
20 Darius Ioan Bite Romania Agrisu Mare ACS Velocitas DA
21 Denis Florin Lajos Romania Timisoara NA NU
22 Dorin Truțulescu Romania Făget NA NU
23 Eduard Kandus Romania Caransebes MTB Caransebes NU
24 Edward Laki Romania Timisoara Triatlon Team Timișoara NU
25 Gabor Barna Romania Arad Skeletons NU
26 Gheorghe Alin Busui Romania Arad Arad Sailing Team NU
27 Hademar Gunthard Böss Romania Jimbolia NA DA
28 Harald Thierjung Romania Timisoara NA DA
29 Ilie Juncu Romania Timisoara mena NU
30 Ioan Veres Romania Arad Skeletons DA
31 Ionel Costinel Navligu Romania Drobeta Turnu Severin NA NU
32 Jc Mouyrin France Timisoara Crazybikers tm DA
33 Leonard Hajdu Romania Timisoara NA DA
34 Lucian Zdrentan Romania Timisoara Wolfpack DA
35 Lucian Parvu Romania Caransebes MTB Caransebes NU
36 Lucian Sabau Romania Timisoara NA DA
37 Miodrag David Romania Timisoara Crazy Bikers Team DA
38 Mircea Baldea Romania Mosnita Noua NA DA
39 Mirel Rdi Romania Dumbravita Team 22 NU
40 Mirel Radu Romania Dumbravita Non DA
41 Ovidiu Padurean Romania Timisoara Cicloleap DA
42 Peter Zsolt Barabas Romania Timisoara NA NU
43 Radu Buriac Romania Timisoara ACS Velocitas DA
44 Rares Urlan Romania Timisoara Triathlon Team Timisoara DA
45 Raul Flore România Timișoara Triatlon Team Timișoara NU
46 Răzvan Druțău România Ștei, jud. Bihor Șoferii NU
47 Richard Peter Gere Romania Timisoara ACS Velocitas DA
48 Sandu Simionescu Romania Timisoara NA DA
49 Sebastian Vinatoru Romania Resita Parfumu.ro DA
50 Sebastian Dima România Timișoara ACS Velocitas DA
51 Sergiu Paraschivu Romania Resita Carcover Veloteca Racing Team NU
52 Silviu Malaimare Romania Timisoara NA DA
53 Sorescu Constantin Romania Timisoara ACS Velocitas NU
54 Sorin Andrei Romania Timisoara Devron DA
55 Sorin Mihet Romania Timisoara NA NU
56 Sorin Urs Romania Arad NA NU
57 Sorin Batran România Timișoara AlternativeTM DA
58 Svetlozar Yordanov Bulgaria Kubrat VK – USTREM NU
59 Tiberiu Nagy România Timișoara ACS Velocitas NU
60 Tiberiu-Robert Horvath Romania Arad Arad Sailing Team DA
61 Titus Paun România Timișoara Triatlon Team Timișoara NU
62 Tiziano Balia Romania Lugoj CS TIbiscus DA
63 Valentin Muntean România Timișoara Triatlon Team Timișoara NU
64 Vasile Florin Minzatu Romania Timisoara MEB Run TM DA
             
 

FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Alexandra Predoi Tomania Timisoara Cicloleap DA
2 Andreea Colibasanu Romania Timisoara CS ALTERNATIVE NU
3 Daniela Ban Romania Timisoara B DA
4 Diana Alexandra Cojocariu Romania Timisoara Supreme Bikes DA
5 Eszter Bereczki Romania Oradea Carcover Veloteca Racing Team DA
6 Gabriela Surdu Romania Timisoara NA DA
7 Oana Dragos Romania Timisoara NA DA
8 Ramona Crisan Romania Timisoara MEB Run TM DA
             
 

RUN 6KM

         
 

FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Alina Albu Romania Timisoara Alina NU
2 Alina Nicorici Romania Timișoara NA NU
3 Anca Bistrian Romania Timisoara NA DA
4 Andreea Suiugan Romania Timisoara TRIATLON TEAM DA
5 Brigitte Magri România Timișoara NA DA
6 Carla Masuti Romania Timisoara TRIATLON TEAM DA
7 Cristina Dekan România Timisoara Echipa ZF DA
8 Cristina Daniela Bălan Romania Timisoara CS ATHLETICS TIMISOARA NU
9 Roxana Popescu Romania Timisoara Popescu DA
10 Veronica Dusan Romania Timisoara NA DA
             
 

MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Alexandru Ghigulescu Romania Drobeta-Turnu Severin CS Tibiscus NU
2 Andrei Szokola Romania Mosnita Noua NA NU
3 Andrei Popescu Romania Timisoara Popescu DA
4 Bogdan Toader România Timișoara SportGuru Racing Team NU
5 Claudiu Crisan Romania Timisoara MEB Run TM DA
6 Cristi Rujescu Romania Timisoara NA DA
7 Dan Badoiu Romania Timisoara NA DA
8 Eduard Socol Romania Timisoara Borderline Running Team DA
9 Gabriel Tomescu Romania Timisoara Timișoara pedalează DA
10 Petrini Popa România Aleșd NA NU
11 Radu Carp România Timișoara Alergotura DA
12 Raymond Gulyas Romania Timisoara CS ATHLETICS TIMISOARA NU
13 Razvan Bugariu Romania Timisoara NA DA
14 Sergiu Paraschivu Romania Resita Carcover Veloteca Racing Team NU
15 Sorin Andrei Romania Timisoara Devron DA
16 Vlad Lung Romania Timisoara MEB Run TM DA
             
 

RUN 12KM

         
 

FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Corina Onofreiasa Romania Timișoara NA NU
2 Diana Roth Romania Timisoara Alergotura DA
3 Diana Ramona Minzatu Romania Timisoara MEB Run TM DA
4 Loredana Sabău România Timișoara NA DA
5 Ramona Crisan Romania Timisoara MEB Run TM DA
6 Rodica Emilia Bogdan Romania Timisoara ReMona Sport DA
             
 

MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Adrian Junc Romania Oravita Echipa ZF DA
2 Adrian Rămigă România Burila Mică NA NU
3 Alexandru Fodor Romania Timișoara C.S. Tibiscus DA
4 Ciprian David Romania Timișoara NA DA
5 Claudiu Dekan Romania Timișoara Echipa ZF DA
6 Cosmin Isvoranu Romania Mosnita Noua dRUNkers DA
7 Cristian David Romania Giroc NA DA
8 Cristian Fitor România Ghiroda MEB Run TM DA
9 Daniel Neamtiu Romania Arad NA DA
10 Dănuț Adrian Bărăceanu România Constanța NA DA
11 David Anton România Timișoara Cs Atletics NU
12 Eugen Ghegu Romania Timisoara Racheta DA
13 Flavian Ionut Borcean Romania Oravita NA NU
14 Flavius Sîrbu România Timișoara NA DA
15 Ilie Juncu Romania Timisoara mena NU
16 Ionel Cosmin Isai Romania Timisoara Amatori DA
17 Laviniu Viorel Pantea Romania Beius Beius DA
18 Marcel Florin Laza Romania Beiuș Beius DA
19 Mihai Pruna Romania Timisoara NaN DA
20 Mircea Baldea Romania Mosnita Noua NA DA
21 Nandor Kiss Romania Timisoara Amatori DA
22 Octavian Nicolescu România Timisoara Echipa ZF DA
23 Orlando Onofrei Romania Timisoara Triatlon Team Timisoara DA
24 Patrick Hamat Romania Dumbrăvița Triathlon Team Timișoara DA
25 Vasile Florin Minzatu Romania Timisoara MEB Run TM DA