Lunca Timisului CX CUP2019-10-16T07:45:15+00:00

LT CX CUP Se desfășoară în Lunca Timișului în dreptul localității Urseni, la 10 kilometri de Timișoara

RUN 6 și 12 KM

RUN 6KM – 2 TURE pe traseul complet de cyclocross

RUN 12KM – 4 TURE pe traseul complet de cyclocross – ELIMINATORIU

ELIMINATORIU = la finalul fiecărei ture, ultimii (numărul lor va fi stabilit în funcție de numărul celor înscriși) vor fi scoși din cursă. 

Va fi OPEN atât la băieți, cât și la fete. Vor urca pe podium locurile 1-2-3.

MTB 28 KM

Cursa de MTB/Streetbike/singlespeed/fixie/bmx,,, (fără electrică) va avea lungimea traseului diferită în funcție de condițiile meteo:

USCAT – 4 TURE – 28 KM

NOROI – 3 TURE – 21 KM

Va fi OPEN atât la băieți, cât și la fete. Vor urca pe podium locurile 1-2-3.

Vârsta minimă – anul nașterii 2005.

CYCLOCROSS

Vor fi două curse CX

Feminin, Juniori, Cadeți – 40 minute (4-5 ture)
Elite, U23, Amatori – 60 minute (7-8 ture)

 


Participarea se face pe baza unei contribuții de 60 de lei

Suma strânsă va fi direcționată înspre construirea și dezvoltarea

WOODROCKS

tabără, loc de experimentare, construire, educație ecologică și sustenabilitate


 

 

Etapa a treia din Cupa României de Ciclocros

 


SPONSORI

 


Eveniment realizat cu sprijinul

 

Concurenți înscriși până Miercuri, 16 Octombrie 2019, Ora 10:00


 

CYCLOCROSS

       
 

ELITE MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1            
2            
             
 

ELITE FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1            
2            
             
 

U23 MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1            
2            
             
 

JUNIORI FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1            
2            
             
 

JUNIORI MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1            
2            
             
 

CADETI FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1            
2            
             
 

CADETI MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1            
2            
             
 

AMATORI FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1            
2            
             
 

AMATORI MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Attila Csuvár HUNGARY Békéscsaba Peloton NU
2 Farkas Pataki Romania Timisoara ACS Velocitas NU
3 Felix Stroescu Romania Timisoara Atelierele Stroescu NU
4 Gabriel Tomescu Romania Timisoara Timișoara pedalează NU
5 Georgian Grec Romania Cluj-Napoca YEBOY NU
6 Iulian Petrut Romania Periam NA NU
7 Mihai Jura Romania Timisoara ACS Velocitas NU
8 Paul Sebastian Muntean Romania Timisoara ACS Velocitas NU
9 Tiberiu Bondar Romania Timisoara ACS Velocitas NU
10 Tiberiu-Silviu Savu Romania Sinaia NA NU
11 Toader Giorgiu Panait Romania Dumbravita NA NU
             
 

RUN 6KM

         
 

FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1            
2            
             
 

MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Gabriel Tomescu Romania Timisoara Timișoara pedalează NU
2            
             
 

RUN 12KM

         
 

FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Diana Roth Romania Timisoara Alergotura NU
2            
             
 

MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Vasile Florin Minzatu Romania Timisoara MEB Run TM NU
2            
             
 

MTB

         
 

FEMININ

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Andreea Colibasanu Romania Timisoara CS ALTERNATIVE NU
2 Gabriela Surdu Romania Timisoara NA NU
             
 

MASCULIN

       
  Prenume Nume Țara Localitate Echipa Achitat
1 Adrian Andon Romania Dumbravita NA NU
2 Attila Csuvár Hungary Békéscsaba Peloton NU
3 Denis Florin Lajos Romania Timisoara NA NU
4 Emanuel-Emeric Andrasi Romania Timisoara Cicloleap DA
5 Gabor Barna Romania Arad Skeletons NU
6 Miodrag David Romania Timisoara Crazy Bikers Team NU
7 Razvan Bugariu Romania Timisoara NA DA
8 Sandu Simionescu Romania Timisoara NA DA
9 Vasile Florin Minzatu Romania Timisoara MEB Run TM NU