Program Street Delivery Timisoara 2013

Program Street Delivery Timisoara 2013

Vineri, 14 iunie

Ateliere/Instalaţii/Societate civilă/Arhitectură/Ecologie – strada Mercy, Piaţa Unirii

11:00-20:00 Biblioteci în aer liber – Centrul Cultural German Timişoara & Institutul Francez Timişoara

15:00-19:00 Atelier de confecţionat papioane cu Alina Suciu – Incubator107 Timişoara

15:00-19:00 Retrofix  – UpTIM

15:00-19:00 Terapie de basm – Edukube

15:00-19:00 Think in colour – Think Orange! – Tourmaline Boutique

15:00-19:00 Atelierul călătorului – Robinson Crusoe

15:00-19:00 Ateliere pentru  copii – FasTracKids

15:00-19:00 Hard Collection – Gio studio

15:00-19:00 Timişoara Cycle Chic& BicicleTEME

15:00-19:00 Unicorn Lemonade

15:00-19:00 Avioane de hârtie – Aeroportul Imaginarium

15:00-19:00 Arta în stradă. Și tu poți amprenta orașul! Din meniu: graffitti și face painting – Art Out

15:00-19:00 L’Atelier Bijou: atelier de confecţionat broşe – Happy Go!

15:00-19:00 Live Session de Street Art cu Alina Bohoru, Andrei Puică, Green Pencil – Folkolor

15:00-19:00 Vintage Reloaded: Atelier de pictat obiecte vintage – Ozz Vintage House

15:00-19:00 Transpunere în astral – Cristi Ferkel

15:00-19:00 Atelier de sculptură purtabilă – Doru Dumitrescu

15:00-19:00 Campanie de informare despre comerţul echitabil – Asociaţia CRIES

15:00-19:00 Insula Verde – Green Paradise

15:00-19:00 Voluntar, Eu nu arunc pe jos!

15:00-19:00 Ramă vie pentru fotografie – Anido & Zorislav Stojanovic

16:00-19:00 storychest / zestrea de povești – interpretare și creație povești – babel education

16:00-19:00 FIMO Creaturi cu lIoara Peţa – Incubator107 Timişoara

16:00-19:00 Atelier de colaje textile cu Iluc Jivan Daniela – Palatul Copiilor

16:00-19:00 Atelier de modelaj cu Laura Teculescu – Palatul Copiilor

17:00-19:00 Arta în jurul lumii – Artă în nori

Muzică – strada Mercy

15:00-17:00 DJ set – Who:ratio

17:00-18:00 Jam Session – Apartamentul 11

19:00-21:00 Dj Set – Dr.Dan

21:00-23:00 Concerte: YellLow, Aria Urbană

 

Sâmbătă, 15 iunie

Ateliere/Instalaţii/Societate civilă/Arhitectură/Ecologie – strada Mercy, Piaţa Unirii

11:00-13:00 Atelier de împletit coroniţe – Anido & Zorislav Stojanovic

11:00-19:00 Ramă vie pentru fotografie – Anido & Zorislav Stojanovic

11:00-14:00 Hârtie manuală cu Sebastian Roncea – Incubator107 Timişoara

11:00-19:00 Voluntar, Eu nu arunc pe jos!

11:00-19:00 Insula Verde – Green Paradise

11:00-19:00 Atelier de confecţionat păpuşi japoneze – Cercul „Prietenii Japoniei”

11:00-19:00 Terapie de basm (atelier) – Edukube

11:00-19:00 Ateliere pentru copii – FasTracKids

11:00-19:00 Timişoara Cycle Chic & BicicleTEME

11:00-13:00 Activităţi de animaţie socio-educativă – Babel Education

11:00-19:00 Ateliere pentru copii – Salvaţi Copiii

11:00-19:00 Campanie de informare despre comerţul echitabil – Asociaţia CRIES

11:00-19:00 Atelier de sculptură purtabilă – Doru Dumitrescu

11:00-19:00 Avioane de hârtie – Aeroportul Imaginarium

11:00-19:00 Epoci de poveste – Constantin Penciu

11:00-19:00 Retrofix – UpTIM

11:00-19:00 Live Session de Street Art cu Alina Bohoru, Andrei Puică, Green Pencil – Folkolor

11:00-19:00 L’Atelier Bijou: atelier de confecţionat agrafe şi elastice de păr – HappyGo!

11:00-13:00 Visează în culori, ce culoare au visele tale – Asociaţia CULTURALă Noua Acropolă

11:00-20:00 Biblioteci în aer liber – Centrul Cultural German Timişoara & Institutul Francez Timişoara

11:00-14:00 Artă în nori – Artă în nori

11:00-19:00 Vintage reloaded: Atelier de pictat obiecte vintage – Ozz Vintage House

12:00-19:00 Jucării din materiale reciclate – Zig Zag Expression

13:00-19:00 atelier de pictură pe basorelief, colorăm istoria – asociația culturală noua acropolă

13:00-19:00 Colţişori de carte – Origami Team

14:00-19:00 Reciclare creativă cu Ioana Imbrescu – Incubator107 Timişoara

14:00-19:00 Hacky Sack cu Dragoş Funaru – ioan – Incubator107 Timişoara

14:00-19:00 Arta în stradă. Şi tu poţi amprenta oraşul! Din meniu: graffitti şi face painting – ArtOut

14:00-19:00 Fall in soutache – Gio studio

15:00-19:00 Think in colour – Think green! – Tourmaline Boutique

15:00-19:00 Atelierul călătorului – Robinson Crusoe

15:00-19:00 Gulere din fetru cu Alina Suciu – Incubator107 Timişoara

15:00-19:00 Transpunere în astral – Cristi Ferkel

15:00-19:00 Unicorn Lemonade

16:00-18:00 Emoţii şi culori – Asociaţia culturală Noua Acropolă

16:00-19:00 Chitară cu Cristian Săftescu – Jescu – Incubator107 Timişoara

16:00-19:00 Atelier de modelaj cu Laura Teculescu – Palatul Copiilor

16:00-19:00 Atelier de colaje textile cu Iluc Jivan Daniela  – Palatul Copiilor

17:00-19:00 Artă în nori – Artă în nori

18:00-22:00 Jonglerie cu Cristian Tismonari – Incubator107 Timişoara

Ceainărie / Atelier/Performance

11:00-12:00 Stories From Around the World and Home: poveşti în engleză pentru toată familia,

interpretate de actorul american Jay Miller

13:00-15:00 Proiecţie de film „Revanşa”,Austria, 2008, Dramă, 121’ – Pelicula culturală

Muzică/Teatru/Performance – Mercy

15:00-17:00 DJ Set – Beepo

17:00-18:00 Micro-concert – Kindlein Electro-Acoustic Poetry

18:00-19:00 Street Tango – Tango Vivo

19:00-20:00 Verde – Teatru – Trupa Thespis

Concerte

21:00-23:00 We Singing Colors, Coma Acustic

 

Duminică, 16 iunie

Ateliere/Instalaţii/Societate civilă/Arhitectură/Ecologie – strada Mercy, Piaţa Unirii

11:00-19:00 HisStoryes – Corina Hadarag – Facultatea de Arte şi Design (UVT)

11:00-19:00 Bodypainting Origami – Daria Farc, Maia Areshidze – Facultatea de Arte şi Design (UVT)

11:00-19:00 FIMO Creaturi cu Lioara Peţa – Incubator107 Timişoara

11:00-14:00 Hârtie Manuală cu Sebastian Roncea – Incubator107 Timişoara

11:00-19:00 Ramă vie pentru fotografie – Anido & Zorislav Stojanovic

11:00-19:00 Campanie de informare despre comerţul echitabil – Asociaţia CRIES

11:00-19:00 Epoci de poveste – Constantin Penciu

11:00-19:00 Retrofix – UpTIM

11:00-19:00 Atelier de sculptură purtabilă – Doru Dumitrescu

11:00-13:00 Visează în culori, ce culoare au visele tale – Asociaţia culturală Noua Acropolă

11:00-19:00 Live Session de Street Art cu Alina Bohoru, Andrei Puică, Green Pencil – Folkolor

11:00-19:00 Insula Verde – Green Paradise

11:00-19:00 Terapie de basm (atelier) – Edukube

11:00-19:00 Ateliere pentru copii – FasTracKids

11:00-19:00 Timişoara Cycle Chic & BicicleTEME

11:00-19:00 Ateliere pentru copii – Salvaţi Copiii

11:00-19:00 Avioane de hârtie – Aeroportul Imaginarium

11:00-19:00 L’Atelier Bijou: atelier de confecţionat cercei – HappyGO!

11:00-14:00 Natura ne inspiră – Artă în nori

12:00-13:00 Prezentare Youthbank

12:00-19:00 Atelier de brăţări împletite – Zig Zag Expression

13:00-19:00 Atelier de origami – Origami Team

14:00-19:00 Candele colorate cu Ioana Imbrescu  – Incubator107 Timişoara

14:00-19:00 Hacky Sack cu Dragoş Funaru – ioan – Incubator107 Timişoara

14:00-19:00 Chitară cu Cristian Săftescu – Jescu – Incubator107 Timişoara

14:00-19:00 Gummy Bear – Gio studio

15:00-19:00 Think in colour – Think BLUE! – Tourmaline Boutique

15:00-19:00 Atelier de confecţionat păpuşi cu Alina Suciu – Incubator107 Timişoara

15:00-19:00 Atelierul călătorului – Robinson Crusoe

15:00-19:00 Transpunere în astral – Cristi Ferkel

15:00-19:00 Unicorn Lemonade

16:00-18:00 Atelier de animaţie stradală – Babel Education

17:00-19:00 Natura ne inspiră – Artă în nori

18:00-22:00 Jonglerie cu Cristian Tismonari – Incubator107 Timişoara

Ceainărie

10:00-11:30 Proiecţie de film pentru copii „Lotte şi misterul pietrei Lunii”,

Estonia, Letonia/Estonia, Latvia, 2012, Animaţie, 73′ – Pelicula Culturală

Muzică/Teatru/Performance – Mercy

14:00-16:00 DJ Set – Bibanu

17:00-18:00 Duo chitară electrică – Marian Feraru, Ioan Kui

18:00-19:00 Street Tango – Tango Vivo

19:00-20:00 O băncuţă – Teatru  – Heavenly Hell

20:00-21:00 Tobe şi proiecţie de colaje poetice – Kindlein Drums & Poetry Performance

Concerte

21:00-23:00 Jazzadezz, Luiza Zan & Jimmy Cserkesz

By | 2017-01-04T08:16:01+00:00 June 12th, 2013|Noutati, Street Delivery|0 Comments

Leave A Comment