Lunca Timisului CX Cup 2017-06-09T16:06:16+00:00

Lunca Timișului CX Cup 2017 este un concus de ciclism aflat la a doua ediție și care se desfășoară așa cum îi spune și numele, în Lunca Timișului, lângă Urseni, Județul Timiș, la doar 10 km de Timișoara.

La ediția din 2017 au participat 325 de cicliști din România și Ungaria, dintre care 27 la curse de ciclocross și 298 la ce de mountain bike.

Evenimentul constă în două curse. Cursa principală este una de Cyclo-cross, deoarece ne dorim să promovăm această ramură a ciclismului, sport mai puțin cunoscut și practicat în România, dar care are o istorie de peste 100 de ani în țări ca Franța sau Belgia. Cursa “populară” este o cursă de MTB de tip “race” de aproximativ 24 de kilometri.

Parteneri:


 Sponsori:


Susținători:


Parteneri media:

Vezi aici cum a fost în 2017 – fotografii, filmulețe, reportaje

ecostuff-facebook

Marii câștigători ai Lunca Timișului CX Cup 2017

CX Baieti

1. Pacurar Timotei – NoMad Merida CST, Micasasa
2. Ion Valentin Rosoaga – NoMad Merida CST, Pitesti
3. Roland Schmidt – Pro Racers Satu Mare, Marghita

CX Fete

1. Angela Hugyecz – DNF Team, Nyiregyhaza, Ungaria

Câștigătorii cursei de MTB

Fete General

1. Flavia Bradean, Arad
2. Camelia Gaita, Timisoara
3. Mihaela Ianosi, Drobeta-Turnu Severin

Fete 20-29

1. Camelia Gaita, Timisoara
2. Timea Biro, Zetea
3. Anita Kovacs – C.S. Tibiscus, Arad

Fete 30-39

1. Flavia Bradean, Arad
2. Anca Maduta, Timisoara
3. Raluca Zvanca – Foxy Team, Timisoara

Fete 40 plus

1. Mihaela Ianosi, Drobeta-Turnu Severin
2. Valentina Paval, Timisoara
3. Petronela Baila, Timisoara

Baieti 16-19

1. Silviu Buzan – Torpedo Vectra Zarnesti, Munar
2. Darius Toderoni, Faget
3. Tudor Strava – Racing Bike Pro, Sebis

Baieti 20-29

1. George-Sergiu Balauca – NoMad Merida CST, Cluj-Napoca
2. Claudiu Toderoni, Batesti
3. Andrei Nicolae Mititelu – San Montan, Petrila

Baieti 30-39

1. Vlad Sabau, Cluj-Napoca
2. Emanuel Teodor Tomuta – Renasterea, Arad
3. Madalin Gaita, Timisoara

Baieti 40 plus

1. Ovidiu Danciut, Timisoara
2. Teo Cociuba, Arad
3. Laszlo Erdos, Gyula, Ungaria

Băieți General

 

1. Vlad Sabau, Cluj-Napoca
2. Emanuel Teodor Tomuta – Renasterea, Arad
2. George-Sergiu Balauca – NoMad Merida CST, Cluj-Napoca
3. Madalin Gaita, Timisoara

Concurenți și câștigători! Toți 🙂

 

CX Baieti

       
  Ciclist ture timp Echipa Localitate
1 Pacurar Timotei 6 40:56.4 NoMad Merida CST Micasasa
2 Ion Valentin Rosoaga 6 41:18.4 NoMad Merida CST Pitesti
3 Roland Schmidt 6 44:02.2 Pro Racers Satu Mare Marghita
4 Elisei Miron 6 44:05.2 NoMad Merida CST Cluj-Napoca
5 Paul Sebastian Muntean 6 45:10.9 BMC Agroland Timisoara
6 Alexandru Torok 6 47:10.9    
7 Zoltan Eke 6 48:25.1 Max 8kg Club Bekecsaba
8 Cristian Magureanu 6 48:51.6 na Arad
9 Daniel Balaure 6 49:11.4 Silverback Bicycles Romania Drobeta Turnu Severin
10 Laszlo Erdos 6    
11 Felix Stroescu 5 Atelierele Stroescu Timisoara
12 ienci goldring 5    
13 Zoltan Robert 5 Posta Bekescsaba Bekescsaba
14 Cristian Marin 5 Craiova Cycling Team Craiova
15 Dan Crisan 5 BMC Agroland Timisoara
16 Radu Buriac 5 BMC Agroland Timisoara
17 Sorin Batran 5 Alternative TM Timisoara
18 Flavius  Dragomir 5 Craiova Cycling Team Craiova
19 Gabriel Amza 5 misc. Timisoara
20 Adnan Vasile 5    
21 Sandor Csullog 5 DNF Team Bekescsaba
22 Dinu Bogdan 5   Arad
23 Ionut Popovici 4 Stegarii Hunedoara
24 Dan Calin Mitulescu 4    
25 Kovacs  Zsolt 3 C.S. Tibiscus Arad
26 Titel Elvis Rusinaru 1 CS Tibiscus Drobeta Turnu Severin
27 Horia Radoi 0    
           
 

CX Fete

       
  Ciclist ture timp Echipa Localitate
1 Angela Hugyecz 4 40:56.4 DNF Team Nyiregyhaza

 

 

 

MTB Baieti 16-19

     
  First Name Last Name Team City Race Time
1 Silviu Buzan Torpedo Vectra Zarnesti Munar 00:53:23
2 Darius Toderoni     00:56:29
3 Tudor Strava Racing Bike Pro Sebis 00:57:21
4 Alexandru Popa CS VelosportOradea Oradea 00:57:42
5 Andrei Ciobanu CSM Cluj Luna de Sus 00:57:56
6 Silviu Bobic     01:01:40
7 Andrei Ionita na Arad 01:02:40
8 Alex Mocuta Racing Bike Pro Arad 01:02:43
9 Craciun Raul VeloSport Oradea Oradea 01:07:40
10 Trutulescu Dorin na Faget 01:09:47
11 Iosua Liviu Iuonac     01:09:56
12 Andrei Moldovan MAF Lupeni 01:11:14
13 Baciu Ovidiu na Arad 01:12:45
14 Eric Cizmasiu na Arad 01:14:24
15 Denis Lajos     01:16:10
16 Alin Ursu     01:17:29
17 Tobias Bora     01:17:37
18 Radu Morar     01:24:20
19 Darius Matei SoloTeam Giroc 01:32:09
20 Danut Vancea     DNF
21 Flavius Predescu     DNF
           
 

MTB Baieti 20-29

     
  First Name last Name Team City Race Time
1 George-Sergiu Balauca NoMad Merida CST Cluj-Napoca 00:52:03
2 Claudiu Toderoni na Batesti 00:53:30
3 Andrei Nicolae Mititelu San Montan Petrila 00:54:18
4 Adrian Blagoescu     00:56:28
5 Sergiu Paraschivu     00:56:33
6 Adrian Alpredi na Motru 00:57:22
7 Eduard Tisza na Arad 00:58:35
8 Dragos Manolea na Resita 00:59:13
9 Calin Andras Biciclisti Bradeni Brad 01:00:26
10 Florentiu Zaha Hungergames Banloc 01:00:43
11 Andrei Coliban na Oradea 01:01:57
12 Matyas Groger na Vecses 01:02:05
13 Alexandru Bran     01:02:20
14 Richard Gere na Timisoara 01:02:38
15 Paul Madosa C.S Faerag Valisoara 01:02:39
16 Bogdan Babescu na Farasesti 01:02:44
17 Paul Suiugan Betania Cycling Team Oradea 01:03:07
18 Gabriel Muscan MGX BIKE TEAM Arad 01:05:06
19 Dan Adrian Morarescu na Medias 01:05:20
20 Mihai Patriche na Galati 01:07:09
21 Georgian Derecichei Betania Cycling Team Oradea 01:08:53
22 Darius Ghita na Timisoara 01:09:53
23 Csaba Barta CTA Oroshaza 01:10:15
24 Lucian Zdrentan na Timisoara 01:10:22
25 Vlad Vicol Deva Team Deva 01:11:06
26 Adrian Curutiu     01:11:25
27 Alin Hamuraru     01:11:32
28 Doreliu Cerneleanu na Timisoara 01:11:36
29 Titus Jiglau na Timisoara 01:11:40
30 Marian Mandici na Timisoara 01:12:28
31 Brebenar Alexandru     01:12:31
32 Paul Adrian Szalay na Timisoara 01:12:53
33 Darius Prodan     01:13:04
34 Darius Gavrilescu     01:14:06
35 Alexandru Datcu na Timisoara 01:14:17
36 Gabriel Tomescu Timisoara pedaleaza Timisoara 01:14:54
37 Daniel Petrov     01:15:01
38 Sergiu Bogdan na Arad 01:15:35
39 Pop Ciprian na Arad 01:15:52
40 Adrian Gostila Padureni Padureni 01:16:06
41 Alexandru-Levi Briscan Beespeed Timisoara 01:16:12
42 Cosmin Modog Oradea Oradea 01:16:13
43 Emanuel Cercelaru Cannondale Race Union Resita 01:17:13
44 Adrian Dobrin na Timisoara 01:17:17
45 Dumitru Adrian Cloanta KMJ Timisoara 01:17:27
46 Petro Iakocs     01:17:53
47 Tokos Bence na Timisoara 01:18:00
48 Bogdan Irimie     01:18:06
49 Valeriu Loghin Crazy Bikers Timisoara 01:18:16
50 Emanuel Pela na Timisoara 01:18:32
51 Alexandru Mioc Maf Timisoara 01:18:38
52 Laurentiu-Mihai Botas na Petrila 01:18:51
53 Raul Alin Ionica na Arad 01:18:53
54 Andrei Basaraba Berica Timisoara 01:20:03
55 Bogdan Pojega na Timisoara 01:20:57
56 Flavius Forton na Timisoara 01:21:05
57 Tatomir Daniel na Timisoara 01:21:11
58 Razvan Bugariu na Timisoara 01:21:12
59 Andy Isfanuti na Timisoara 01:22:28
60 Dan Andrei Frent IPSO Timisoara 01:22:38
61 Bogdan Manea na Timisoara 01:23:35
62 Felician Moldovan MAF Timisoara 01:24:21
63 Octavian Petruse KMJ Giroc 01:24:29
64 Bogdan Romanu     01:24:48
65 Adrian Dragoesc na Arad 01:25:27
66 Jozsef Torok Hella Timisoara 01:25:44
67 Steva Apostolovici na Moldova Veche 01:26:35
68 Alex Dragnea na Timisoara 01:26:46
69 lucian ban     01:27:05
70 Andrei Sfarnaciuc na Ciacova 01:28:07
71 andrei sicoe     01:30:07
72 Liviu Mari Kilimanjaro Timisoara 01:30:16
73 Alexandru Falusi     01:30:38
74 Mircea Ocatavian Zamfira     01:32:05
75 Lucian Marian     01:32:17
76 Florin Spiridon buds budz Timisoara 01:32:37
77 Claudiu Szekely     01:32:51
78 Paul Macovei na Timisoara 01:36:55
79 Catalin Petrescu     01:38:41
80 Andrei Cosor Hungergames Timisosra DNF
81 Dan Voinescu     DNF
82 Alexandru Blaga     DNF
83 George Copaceanu     DNF
84 Madalin Feier     DNF
           

 

MTB Baieti 30-39

     
  First Name last Name Team City Race Time
1 Vlad Sabau     00:52:02
2 Emanuel Teodor Tomuta Renasterea Arad 00:52:03
3 Madalin Gaita na Timisoara 00:52:03
4 Tiberiu Nagy BMC Agroland Timisoara 00:54:00
5 Ioan Veres Skeletons Arad 00:54:01
6 Calin Opre     00:56:24
7 Cristian Burca PhoneResQ Timisoara 00:56:28
8 Gabor Barna     00:57:02
9 Gergo Kovacs C.S. Tibiscus Arad 00:58:59
10 Mircea Baba Vulpea Timisoara 00:59:13
11 Sebastian Ene     01:00:01
12 Mircea Cornel Crisan na Arad 01:00:21
13 Sorin Batran     01:00:39
14 Thomas Ahlfeldt     01:01:26
15 Cristian David     01:02:02
16 Zoltan Magyarosi na Hunedoara 01:03:45
17 Tiberiu Bondar     01:04:02
18 Adrian Sulu BMC Agroland Timisoara 01:04:03
19 Mircea Carlan Giant Team Romania Timisoara 01:04:50
20 Cristi Buta na Timisoara 01:05:20
21 Catalin Murariu na Jebel 01:06:16
22 Sebastian Dima Individual Timisoara 01:06:35
23 Sergiu Galatanu na Timisoara 01:06:38
24 Cristian Bujor bikeattack Resita 01:06:50
25 Adrian Musat     01:07:15
26 Andrei Harabagiu     01:07:39
27 Marius Dumitriu na Timisoara 01:07:40
28 Mircea Baldea na Timisoara 01:07:45
29 Radu Anilevschi na Timisoara 01:08:30
30 Marius Marcus na Timisoara 01:08:47
31 Bogdan Stanila     01:08:51
32 Mircea Bujanca     01:09:17
33 Narcis Postoaca na Arad 01:10:20
34 Ionut Grecu Thermal Enduro Oradea Timisoara 01:10:31
35 Gratian Bolog     01:10:45
36 Radu Campan IPSO Dumbravita 01:10:50
37 Bogdan Rautu     01:12:08
38 Ciprian David na Timisoara 01:12:23
39 Fabian Mistoiu na Timisoara 01:12:40
40 Saran Petrica na Timisoar 01:12:42
41 Doru Bocsan Alternative TM Timisoara 01:13:04
42 George Birau     01:13:13
43 Adrian Fiak     01:13:49
44 Rolland Mereg Tigrii Albi Arad 01:14:33
45 Diu Ion na Timisoara 01:14:34
46 Fatol Armin Radu na Resita 01:14:37
47 Ioji Enedy na Timisoara 01:15:01
48 Andrei Tanase     01:15:03
49 Cristian Leoveanu na Timisoara 01:15:51
50 Mihai Iancu na Timisoara 01:16:09
51 Dinu Campeanu na Timisoara 01:16:10
52 Daniel Olah     01:16:15
53 Adrian Suciu Biciclistii Agresivi Timisoara 01:16:38
54 Adrian Vanatoru     01:16:46
55 Iustinian Dilihei     01:16:54
56 Claudiu Oita Oitele Timisoara 01:17:13
57 Adrian-Paul Lungu Alergotura Timisoara 01:17:17
58 Ciprian Golban     01:18:11
59 Gabriel Lastofka na Timisoara 01:18:21
60 Nicolae Oltean na Arad 01:18:51
61 Vladimir Paladuta     01:18:53
62 Serban Barlau rezist Timisoara 01:18:57
63 Vasile Botezatu na Timisoara 01:19:22
64 Danut Ion ———…..——— Timisoara 01:20:41
65 Paul Bigyilan Biciclistii Agresivi Timisoara 01:20:53
66 Aurel Budar     01:21:04
67 Florin Olah na Timisoara 01:21:14
68 Iulian Gangal     01:21:33
69 Catalin Suciu Biciclistii Agresivi Timisoara 01:21:39
70 David Remus Manolea Cannondale Race Union Resita 01:22:01
71 Razvan Joita     01:22:04
72 Serghei Ivanov     01:22:07
73 Craciun Darius Daniel Radon Timisoara 01:22:14
74 Bogdan-Petronel Cojocaru na Timisoara 01:23:16
75 Alexandru Radu na Mosnita Noua 01:23:26
76 Daniel-Nicolae Nistor na Timisoara 01:24:28
77 Endre Kovacs na Timisoara 01:24:46
78 Adrian Andreiciuc na Timisoara 01:24:52
79 Cosmin Salagean na Timisoara 01:25:35
80 Mihai Macovei na Timisoara 01:25:50
81 Cosmin Prioteasa na Timisoara 01:26:00
82 Radu Andrei     01:27:54
83 Dacian Voicau     01:28:18
84 Iacobanu-Balan Ciprian Padureni Padureni 01:28:32
85 Ienci Goldring     01:28:45
86 Tiberiu Gartner na Timisoara 01:29:54
87 Cristian Cocosila     01:30:03
88 Caius-Heinrich Schiltz na Timisoara 01:30:36
89 Cristian Gigity Hella Timisoara 01:31:46
90 Iacob Roncov Biciclistii Agresivi Timisoara 01:32:38
91 Dan Neagu talangabalanga Timisoara 01:34:17
92 Silviu Aioanei     01:34:57
93 Adrian Lazarescu LABAMF Timisoara 01:35:49
94 Emanuel Caliman     01:36:04
95 Cosmin Agafitei     01:36:28
96 Andrei Pavel Canyonz Dumbravita 01:36:33
97 Alexandru Dinca na Timisoara 01:36:56
98 Adrian Stef     01:50:28
99 Claudiu Iosim na Arad 02:00:23
100 Bogdan Helgiu Hungergames Timisoara DNF
101 Iulian Petrut 4SPEED Timisoara DNF
102 Sergiu Olasau na Timisoara DNF
103 Alexandru Zeveleanu     DNF
104 Iulian Chiosea     DNF
           
 

MTB Baieti 40+

     
  First Name last Name Team City Race Time
1 Ovidiu Danciut     00:53:24
2 Teo Cociuba na Arad 00:53:25
3 Laszlo Erdos     00:53:54
4 Dan Ioan Sirbu na Sofronea 00:56:47
5 Titel Elvis Rusinaru CS Tibiscus Drobeta Turnu Severin 00:56:49
6 Tiziano Balia     00:57:01
7 Dan Mihai Nicoara CS Alternative Tm Timisoara 00:57:11
8 Vozar Zoltan Posta Bekescsaba Bekescsaba 00:59:11
9 Cristian Bridea     00:59:32
10 Aurelian Raducanu na Resita 01:00:40
11 Viorel Tomos     01:01:51
12 Marian Balaure Silverback Bicycles Romania Drobeta Turnu Severin 01:01:59
13 Suecz Zoltan     01:04:11
14 Mihai Alexandru     01:06:04
15 Vasile Florin Minzatu na Timisoara 01:06:41
16 Cristi Marusca Crazy Bikers Timisoara 01:06:52
17 Laszlo Bondar     01:06:58
18 Razvan Cighi Mylo Triathlon Home Team Timisoara 01:07:18
19 Ioan Preda na Petrila 01:08:48
20 Tanasie Tecar     01:10:41
21 Dorin Ioana ApiCool Timisoara 01:11:49
22 Raul Mocuta Racing Bike Pro Arad 01:11:51
23 Daniel Christian Hancu     01:13:54
24 Denes Vass Sanmontan Petrila 01:13:58
25 Cristian Glodean     01:14:03
26 Lucian Filipas     01:14:39
27 Marian Zavragiu na Jebel 01:16:31
28 Dan Badoiu Utvinenii Timisoara 01:17:39
29 Petru Orbulov     01:17:58
30 Cristian Mihaly     01:18:12
31 Stefan Alexandrescu     01:18:49
32 Eduard Lukinich Berg Bike Band Giroc 01:19:20
33 Sandu Simionescu na Timisoara 01:19:33
34 Horia Radoi     01:19:50
35 Francisc Nedvet na Timisoara 01:20:26
36 Calin Bupte na Arad 01:21:11
37 Ioan Coman     01:21:20
38 Prodan Paul na Timisoara 01:21:43
39 Zoltan Baschant na Timisoara 01:22:18
40 Florin Popovici na Deva 01:22:44
41 Vasile Agafitei Diamondback Timisoara 01:22:45
42 Dorinel Margauan     01:25:16
43 Virgil Toma     01:25:18
44 Zoltan Bulosch Diamondback Timisoara 01:25:30
45 Paul Pancotan na Timisoara 01:26:19
46 Flavius Ardelean     01:29:16
47 Danut Petcana     01:31:12
48 Erwin Vincze Nu am Arad 01:31:46
49 Laszlo Peter     01:31:55
50 Marius Adumitracesei     01:32:38
51 Mircea Radulescu na Timisoara 01:42:15
52 Dan Macicasan     02:09:30
           
 

MTB Fete 20-29

     
  First Name last Name Team City Race Time
1 Camelia Gaita na Timisoara 01:12:10
2 Timea Biro na Zetea 01:14:40
3 Anita Kovacs C.S. Tibiscus Arad 01:17:45
4 Ioana Batran     01:21:15
5 Isabela Hanga     01:21:21
6 Anita Csany na Timisoara 01:28:33
7 Cimpoesu Melania – Diana na Timisoara 01:29:49
8 Georgiana Goia     01:31:04
9 Andreea Berzovan na Timisoara 01:34:15
10 Miruna Patrascu KMJ Timisoara 01:36:22
11 Diana Brata Berica Timisoara 01:40:29
12 Maria Mares na Timisoara 01:45:24
13 Oana Oros     01:50:32
14 Delia Tatulescu     01:52:20
15 Dana Ban bandana Timisoara DNF
           
 

MTB Fete 30-39

     
  First Name last Name Team City Race Time
1 Flavia Bradean na Arad 01:09:20
2 Anca Maduta     01:13:06
3 Raluca Zvanca Foxy Team Timisoara 01:14:21
4 Adriana Klein Experienta Multisport Arad Arad 01:14:40
5 Renata Todoran na Arad 01:15:34
6 Andreea Farcas Utvinenii Timisoara 01:17:39
7 Andreea Colibasanu Alternative Timisoara 01:20:10
8 Mihaela Iosim na Arad 01:20:14
9 Cristina Burcuta Criss Petrila 01:21:17
10 Ildiko Pazlea Kato na Timisoara 01:25:45
11 Anca Iovan     01:28:36
12 Melitta Belejan na Timisoara 01:29:47
13 Emanuela Avramut VreauCasaNoua Timisoara 01:29:56
14 Ruxandra Dobra     01:31:20
15 Silvia Todea na Timisoara 01:40:12
16 Stefania Smarandache Supergirl Timisoara 01:50:37
17 Andreea Scutca     DNF
           
 

MTB Fete 40+

     
  First Name last Name Team City Race Time
1 Mihaela Ianosi     01:12:47
2 Valentina Paval na Timisoara 01:22:33
3 Petronela Baila na Timisoara 01:22:48
4 Laura Aslau Arad Arad 01:32:58