Lunca Timisului CX Cup 2018 2018-10-16T04:59:10+00:00

Lunca Timișului CX Cup

se desfășoară în Lunca Timișului în dreptul localității Urseni, la 10 kilometri de Timișoara, în 15 Decembrie 2018

CURSE

Lunca Timișului RUN
2 ture, un singur start, open, atat la fete, cat si la baieti

Lunca Timișului MTB
7 ture, un singur start, open, atat la fete, cat si la baieti

Lunca Timișului Continental CX Cup
ultima etapă din Cyclocross Nation League! – 5-8 ture în funcție de categorie (se va stabili în ziua evenimentului)
start 1 – fete open si baieti 14-18 ani
start 2 – elite si baieti peste 19 ani

Toate cursele presupun parcurgerea de mai multe ori a unui traseu de aproximativ 3 kilometri.

Participarea va fi pe baza unei contribuții de 30 de lei în care intră pe lângă altele, cronometrarea, numărul de concurs, medalia de finisher, pită, clisă, ceapă, țuică și vin fiert, rom (cu ceai), asistență medicală, zonă de hidratare și alimentare și multă gălăgie 🙂

Înscrierile se vor face online pentru a fi mai eficienți în ziua concursului, dar se vor putea face înscrieri și la fața locului. Tot la fața locului se încasează și acea contribuție.

Câștigătorii vor primi medalii mai faine decât cele de finisher 😉 și diplome, iar cei de pe locul 1, câte un trofeu fain. Dacă bugetul va permite, s-ar putea să fie și ceva premii în bani.

Lunca Timișului Continental CX Cup

Etapa finală din

Parteneri, Sponsori, Susținători

Lista concurenților înscriși până Marți 16 Octombrie ora 07:00

Lista se actualizează la cel mult 48 de ore

               
   

Continental CYCLOCROSS CUP

       
   

MASCULIN ELITE

       
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Attila Madaras Romania Targu Mures Carcover Racing Team  
               
   

MASCULIN JUNIORI

       
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 David Cristea Romania Medias Dinamo-BikeXpert Racing Team  
               
   

MASCULIN AMATORI

       
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Alexandru Torok Romania Arad Lexus bike team  
  2 Alin Adnan Vasile Romania Timisoara Velocitass  
  3 Bogdan Pavel Romania Timisoara Na  
  4 Gabriel Amza Romania Timisoara Misc.  
  5 Matei Stoica Romania Timisoara Criterium TM  
  6 Nikola Miljkov Serbia Versec Sk Tribe  
  7 Paul Sebastian Muntean Romania Timisoara ACS Velocitas  
  8 Tibi Bondar Romania Timisoara ACS Velocitas  
  9 Zsolt Cizms Romania Satu Mare C.S. ProRacers Satu Mare  
               
   

FEMININ

         
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Noémi Lupuj Romania Sfantu Gheorghe Easy Rider  
               
   

MTB

         
   

MASCULIN

       
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Adelim Poncea Romania Uliuc Na  
  2 Bogdan Pavel Romania Timisoara Na  
  3 Calin Andras Romania Brad Biciclisti Bradeni  
  4 Cristian Popiuc Romania Timisoara Na  
  5 Cristian Marusca Romania Timisoara Crazy Bikers Team  
  6 Dan Mihai Nicoara Romania Timisoara CaAlternativeTm  
  7 Florin Mihăilescu Romania Timisoara Na  
  8 Gheorghe Alin Busui Romania Arad Arad Sailing Team  
  9 Jean Mouyrin France Timisoara Crazy bikers team  
  10 Madalin Anchidin Romania Timisoara Na  
  11 Mihai-Andrei Jura Romania Timisoara ACS Velocitas  
  12 Peter Zsolt Barabas Romania Timisoara Na  
  13 Petru Orbulov Romania Timisoara Na  
  14 Robert Petkes Romania Timisoara Robyteck  
  15 Tiberiu Nagy Romania Timisoara Velocitas  
  16 Vasile Florin Minzatu Romania Timisoara MEB Run Tm  
  17 Vincze Erwin Romania Arad Na  
               
   

FEMININ

       
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Gabriela Surdu Romania Timisoara MOB Timisoara  
  2 Rebeca Gratiela Farcas Romania Pecica Arad Na  
               
   

RUN

         
   

MASCULIN

       
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Angelo Călin Matuz Romania Galsa-Arad Na  
  2 Casian Colcher Romania Timisoara Na  
  3 Darius Ghita Romania Timisoara Hera  
  4 Fabian Mario Mara Romania Chisineu-Cris Na  
  5 Liviu Chelciov Romania Sanmihaiu Roman Alergotura  
  6 Mihai Nicu Romania Mosnita Veche Na  
  7 Vasile Florin Minzatu Romania Timisoara MEB Run Tm  
  8 Viorel Mara Romania Chisineu-Cris Na  
               
   

FEMININ

         
  1 Federica Fortini Italia Topolovatu Mare Alergotura / Meb run tm