Lunca Timisului CX Cup 20182018-12-13T20:55:28+00:00

Lunca Timișului CX Cup

se desfășoară în Lunca Timișului în dreptul localității Urseni, la 10 kilometri de Timișoara, în 15 Decembrie 2018

Lunca Timișului Continental CX Cup

Etapa finală din

Eveniment realizat cu sprijinul

CURSE

Lunca Timișului RUN
2 ture, un singur start, open, atat la fete, cat si la baieti

Lunca Timișului MTB
7 ture, un singur start, open, atat la fete, cat si la baieti

Lunca Timișului Continental CX Cup
ultima etapă din Cyclocross Nation League! – 5-8 ture în funcție de categorie (se va stabili în ziua evenimentului)
start 1 – fete open si baieti 14-18 ani
start 2 – elite si baieti peste 19 ani

Toate cursele presupun parcurgerea de mai multe ori a unui traseu de aproximativ 3 kilometri.

Participarea va fi pe baza unei contribuții de 30 de lei în care intră pe lângă altele, cronometrarea, numărul de concurs, medalia de finisher, pită, clisă, ceapă, țuică și vin fiert, rom (cu ceai), asistență medicală, zonă de hidratare și alimentare și multă gălăgie 🙂

Înscrierile se vor face online pentru a fi mai eficienți în ziua concursului, dar se vor putea face înscrieri și la fața locului. Tot la fața locului se încasează și acea contribuție.

Câștigătorii vor primi medalii mai faine decât cele de finisher 😉 și diplome, iar cei de pe locul 1, câte un trofeu fain. 

Lista concurenților înscriși până Joi 13 Decembrie ora 17:00

Lista se actualizează la cel mult 48 de ore

               
   

Continental CYCLOCROSS CUP

       
   

MASCULIN ELITE

       
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Attila  Madaras  Romania  Targu Mures  Carcover Racing Team   
  2 Bence dr. Kurilla Hungary Budapest Dr.Bátorfi-Agria KTK  
  3 David Cristea Romania Medias Dinamo-BikeXpert Racing Team  
  4 Malnasi Jozsef Attila Romania Targu Mures  Na  
  5 Mihai Frunza Romania Targu Mures  CS Mures  
  6 Radu-Stănică Sarca Romania Cluj-Napoca C.S. Voința Cluj  
  7 Vlad Sabau Romania Cluj Napoca Cannondale Romania  
  8 Zoltán Eke Hungary Békéscsaba Only Rims Brakes  
               
   

MASCULIN JUNIORI

       
   

Prenume

Nume

Țara

Localitate

Echipa

 
  1 David Urs Romania Oradea C.S. Voința Cluj  
  2 Gabriel  Silaghi Romania Targu Mureș  Giant Team România   
  3 Mark Dudas Romania Satu Mare ProRacers Satu Mare  
  4 Patrick Pescaru Romania Sibiu NoMad Merida CST  
  5 Silviu Buzan Romania Munar Carcover Racing Team  
               
   

MASCULIN AMATORI

       
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Adrian Geana Romania Cluj-Napoca Na  
  2 Alexandru Torok Romania Arad Lexus bike team  
  3 Alin-Adnan Vasile Romania Timisoara Velocitas  
  4 Andrei Vatra Romania Brasov Vodafone Cycling Team  
  5 Andrei Nicolae Mititelu  Romania Petrila Carcover Racing Team   
  6 Attila Csuvár Hungary Békéscsaba Koros Bike  
  7 Bogdan Pavel Romania Timisoara Na  
  8 Ciprian Giura Romania Timisoara Forța Timura   
  9 Cristian Magureanu Romania Arad Na  
  10 Damian Rolland Romania Timisoara Respect One  
  11 Dan Crisan Romania Timisoara Velocitas  
  12 Emanuel Dragos Radea Romania Bucuresti Na  
  13 Farkas Pataki Romania Timisoara Velocitas  
  14 Flavius Stanca Romania Oradea Csc Marghita  
  15 Gabriel Amza Romania Timisoara Misc.  
  16 Georgian Grec Romania Cluj–Napoca Cycle Master  
  17 Istvan Mura Romania Oradea Carcover Racing Team  
  18 Laurentiu Narcis Oprea Romania Dumbravita Clanul sportivilor  
  19 Matei Stoica Romania Timisoara Criterium TM  
  20 Mihai Jura Romania Timisoara ACS Velocitas  
  21 Miljkov Nikola Serbia Verset SK Tribe  
  22 Nikola Miljkov Serbia Versec Sk Tribe  
  23 Paul Sebastian Muntean Romania Timisoara ACS Velocitas  
  24 Sorin Batran Romania Timisoara AlternativeTM  
  25 Tiberiu  Nagy  Romania Timisoara ACS Velocitas  
  26 Tiberiu-Silviu Savu Romania Sinaia Na  
  27 Tibi Bondar Romania Timisoara ACS Velocitas  
  28 Timotei Mătea Romania Timisoara Forța Timura  
  29 Zoltan Vozar Hungary Bekescsaba Superior MTB Club  
  30 Zoltan Peter Romania Oradea Na  
  31 Zsolt Cizms Romania Satu Mare C.S. ProRacers Satu Mare  
               
   

FEMININ

         
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Adriana Ceausescu Romania Otopeni CSA Steaua Bucuresti  
  2 Elena Ciulpan Romania Timisoara Misc.  
  3 Elena Ciulpan Romania Timisoara  Na  
  4 Noémi  Lupuj Romania  Sfantu Gheorghe  Easy Rider   
  5 Roxana Sandu-Radu Romania Bucuresti  #noi2team  
  6 Suzanne Hilbert Romania Brasov NoMad Merida CST  
               
   

MTB

         
   

MASCULIN

       
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Adelin Poncea Romania Uliuc Na  
  2 Adrian Andon Romania Dumbravita Na  
  3 Adrian-Marian Suciu Romania Timisoara  Biciclisti agresivi  
  4 Alexandru Datcu Romania Timisoara Na  
  5 Alexandru Turcan Romania Sannicolau Mare Luzarii  
  6 Alexandru Dumitras  Romania Timisoara Decathlon  
  7 Alexandru Puscas Romania Timisoara Sticlistii  
  8 Andrei Pavel Romania Dumbravita WEB22  
  9 Andrei Basaraba Romania Timisoara Berica  
  10 Andrei Roventa Romania  Arad Webasto   
  11 Arnaud Sourzac Romania Timisoara Decathlon  
  12 Bogdan Pavel Romania Timisoara Na  
  13 Bogdan Pașca Romania Timisoara Na  
  14 Bogdan Vlad Romania Dumbravita Cube4life  
  15 Bogdan Copacean Romania Timisoara Na  
  16 Calin Andras Romania Brad Biciclisti Bradeni  
  17 Catalin Suciu Romania Timisoara Biciclistii agresivi  
  18 Cosmin Varlamov Romania Timisoara MOB Timisoara  
  19 Cristian Popiuc Romania Timisoara Na  
  20 Cristian Goleanu Romania Timisoara Booya  
  21 Cristian Huhurez Romania Fibis Bikerzz Fibis  
  22 Cristian  Marusca  Romania Timisoara Crazy Bikers Team   
  23 Csaba Karman Romania Timisoara Karman  
  24 Dan Frent Romania Timisoara D  
  25 Dan Mihai  Nicoara Romania Timisoara CaAlternativeTm  
  26 Daniel Balan Romania Vladimirescu KULZER  
  27 Daniel Rada Romania  Timisoara C.S. Ride Competition  
  28 Daniel Cuc Romania Timisoara Decathlon  
  29 Darius Vesa Romania Timisoara MissMyCube  
  30 Denis Fekete Romania Cornesti C.S. Ride Competition  
  31 Denis Kiss Romania Cornesti C.S. Ride Competition  
  32 Dorin Negrea Romania Timisoara KULZER  
  33 Doru Bocsan Romania Timisoara Alternative TM  
  34 Erik Geisheimer Romania Timisoara Pegas Timisoara  
  35 Filip Rus Romania Timisoara Na  
  36 Florin Mihăilescu Romania Timisoara Na  
  37 Francois Vulliet Romania Cornesti Ride competition  
  38 Gabor Barna Romania Arad Skeletons  
  39 Gergő Kovács Romania Arad CS. Tibiscus  
  40 Gheorghe Alin Busui Romania Arad Arad Sailing Team  
  41 Ioan Badea Romania Giroc Luzarii  
  42 Jean Mouyrin France Timisoara Crazy bikers team  
  43 Laurentiu Narcis Oprea Romania Dumbravita Clanul sportivilor  
  44 Lucian Sabau Romania Timisoara Na  
  45 Madalin Anchidin Romania Timisoara Na  
  46 Mihai-Andrei Jura Romania Timisoara ACS Velocitas  
  47 Mirel Radu Romania Dumbravita Nu stiu  
  48 Nelu Fornade Romania Timisoara Na  
  49 Ovidiu Bardac Romania Timisoara Team Bike  
  50 Paul Bigyilan Romania Timisoara Biciclisti agresivi  
  51 Peter Barabas Romania Timisoara Na  
  52 Petru Orbulov Romania Timisoara Na  
  53 Radu Jipa Romania Arad Arad Sailing Team  
  54 Raul Craciun Romania Oradea Clubul Sportiv Gratzu  
  55 Razvan Surdila Romania Hunedoara Luzarii  
  56 Robert  Petkes Romania Timisoara Robyteck  
  57 Sabin-Cosmin Sebesan Romania Arad Na  
  58 Saran  Petrică Romania Timisoara Na  
  59 Sebastian Dima Romania Timisoara Velocitas  
  60 Sebastian Jula Romania Timisoara Ciclistii  
  61 Silviu Caragea Romania Timisoara OneManShow  
  62 Sirbu Dan Romania Sofronea Na  
  63 Sorin Mihet Romania Timisoara Na  
  64 Sorin Oprea Romania Timisoara Niros  
  65 Stefan Alexandrescu Romania Bucuresti Na  
  66 Tiberiu Cojocaru Romania Ghiroda KULZER  
  67 Tiberiu  Nagy  Romania Timisoara Velocitas   
  68 Tiberiu-Robert Horvath Romania Arad Arad Sailing Team  
  69 Vasile Florin Minzatu Romania Timisoara MEB Run Tm  
  70 Veres Ioan Romania Arad Skeletons  
  71 Vincze Erwin Romania Arad Na  
  72 Zoltan Bulosch Romania Timisoara Diamondback  
               
    FEMININ        
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Daciana Toader Romania Timisoara Dacianadaci   
  2 Daniela Ban Romania Timisoara Berica  
  3 Diana Alexandra Cojocariu Romania Timisoara SupremeBikes  
  4 Felicia  Moldovan Romania Timisoara MAF   
  5 Gabriela Surdu Romania Timisoara MOB Timisoara  
  6 Ioana Bătrân  Romania Timisoara AlternativeTM  
  7 Larisa Petrus Romania Timisoara Velocitas  
  8 Lavinia Moraru Romania Vladimirescu – Arad Lexus Bike Team  
  9 Lavinia Damaschin Romania Timisoara Decathlon  
  10 Lavinia  Damaschin Romania Timisoara Vulturii Mtb  
  11 Miha Vlad Romania Timisoara Decathlon  
  12 Monica Banatean Romania Timisoara Decathlon  
  13 Rebeca Gratiela Farcas Romania Pecica Arad Na  
               
   

RUN

         
   

MASCULIN

       
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Adrian Constantin Romania Timisoara Alergotura  
  2 Adrian Ramneantu Romania Dumbravita KULZER  
  3 Adrian Salade Romania Arad A.T.I.A.  
  4 Adrian  Nicula Romania Timisoara Alergtura  
  5 Alexandru Sas Romania Giroc Na  
  6 Alexandru Proteasa Romania Mosnita Veche Na  
  7 Alexandru Garboni Romania Timisoara Meb Run TM  
  8 Andrei Sandor Romania Timisoara Na  
  9 Andrei Szokola Romania Mosnita noua Na  
  10 Andrei Avram Romania Timisoara Praduitorii  
  11 Angelo Călin  Matuz Romania Galsa-Arad  Na  
  12 Bogdan Toader Romania Timisoara SportGuru Racing Team  
  13 Casian Colcher Romania Timisoara Na  
  14 Ciprian Herte Romania Arad Webasto  
  15 Ciprian Stefanescu Romania Timisoara Meb Run TM  
  16 Claudiu Andrei Morar Romania Timisoara Ogarii  
  17 Cristian Vancea Romania Timisoara MEB Run Tm  
  18 Cristian Fitor Romania Ghiroda Meb Run TM  
  19 Daniel Balan Romania Vladimirescu KULZER  
  20 Daniel Rada Romania Timisoara C.S.Ride Competition  
  21 Daniel Margauan Romania Timisoara VIKINGS  
  22 Darius Ghita Romania Timisoara Hera  
  23 Darius Dronca Romania Dumbravita Alergotura  
  24 Denis Kiss Romania Cornesti C.S. Ride Competition  
  25 Dorin Negrea Romania Timisoara KULZER  
  26 Dorinel Margauan Romania Timisoara VIKINGS  
  27 Emanuel Pop Romania Arad Trântorul  
  28 Emanuel Popescu Romania Mosnita Veche Alta intrebare  
  29 Emanuel Teodor Tomuta Romania Arad #1.M.I.L.E.  
  30 Eugen Ghegu Romania Timisoara Echipa Racheta  
  31 Fabian Mario Mara Romania Chisineu-Cris Na  
  32 Gabriel Turlacu Romania Timisoara MEB Run Tm  
  33 Gabriel Tomescu Romania Timisoara Mos Craciun  
  34 Gabriel Ungvari Romania Chisineu-Cris Crisul  
  35 Gabriel Szatmari Romania Timisoara KULZER  
  36 Gabriel Mihai Romania Arad Webasto   
  37 Gergő Kovács Romania Arad CS. Tibiscus  
  38 Gheorghe Frecateanu Romania Timisoara Centrul Sf Francisc  
  39 Laurentiu Narcis Oprea Romania Dumbravita Clanul sportivilor  
  40 Liviu  Chelciov  Romania Sanmihaiu Roman  Alergotura   
  41 Lucian Ţandără Romania Arad CS Experienţa Multisport Arad  
  42 Marian Vlad Romania Timisoara Kiwanis  
  43 Marian Coroiu Romania Timisoara XRun  
  44 Marian Cristian Amariei Romania Timisoara Andreea  
  45 Marian Nicolae Gheorgheci Romania Dr. Tr. Severin Alergotura  
  46 Marius Farcas Romania Pecica Na  
  47 Mihai Nicu Romania Mosnita Veche Na  
  48 Mirel Radu Romania Dumbravita Na  
  49 Olimpiu Porumb Romania Timisoara Alergotura  
  50 Ovidiu Circa Romania Sannicolau Mare SNM Runners  
  51 Robert Preda Romania Timisoara Na  
  52 Robert Gomoescu Romania Cornesti Ride Competition  
  53 Robert  Kis Romania Cornesti  Ride competition Cornesti   
  54 Sergiu Florian  Cocotianu  Romania Timisoara MEB Run Tm  
  55 Silviu Pricope Romania Timiș  Na  
  56 Sorin Roibu Romania Giroc Na  
  57 Stefan Titala Romania Timisoara Na  
  58 Tiberiu Cojocaru Romania Timisoara Na  
  59 Tiberiu Cojocaru Romania Ghiroda KULZER  
  60 Vasile Florin Minzatu Romania Timisoara MEB Run Tm  
  61 Viorel Mara Romania Chisineu-Cris Na  
  62 Vlad Lung Romania Timisoara Na  
  63 Zsolt Kovacs Romania Arad C.S. Tibiscus  
  64 Lau Enache Romania Cornesti Ride Competition  
  65 Cosmin Salagean Romania Mosnita Noua Na  
  66 Laurentiu Botas Romania Timisoara Na  
  67 Ioan Pop Romania Covasant Arad Na  
               
   

FEMININ

         
    Prenume Nume Țara Localitate Echipa  
  1 Adriana Klein Romania Arad CS Experienţa Multisport Arad  
  2 Alina Preda Romania Timisoara Na  
  3 Alina Miron Romania Arad Zen AdrenAlina  
  4 Andreea Carolina Pragai Romania Timisoara KULZER  
  5 Bibiana Bledea Romania Timisoara Run  
  6 Cristina Ganea Romania Timisoara Hera  
  7 Dana Slavita Miculescu Romania Sannicolau Mare SNM Runners  
  8 Diana Roth Romania Timisoara Alergotura  
  9 Diana Minzatu Romania Timisoara Na  
  10 Federica Fortini Italia Topolovatu Mare Alergotura / MEB Run Tm  
  11 Florentina Ţandără Romania Arad CS Experienţa Multisport Arad  
  12 Florina Dogaru Romania Caransebeș  Na  
  13 Ildiko Pîzlea Kato Romania Timisoara Na  
  14 Ioana Nagy Romania Timisoara Na  
  15 Iulia Grumeza Romania Anina Na  
  16 Lidia Bej Romania Chisineu Cris Na  
  17 Marina  Chelciov  Romania Sinmihaiu Român  Na  
  18 Mihaela Iosim Romania Arad Animed  
  19 Monica Ozsvar Romania Chisineu Cris Na  
  20 Nicoleta  Paraschivu Romania Timisoara MEB Run TM  
  21 Noemi Tulvan Romania  Arad Webasto   
  22 Olga Vulliet Romania Cornesti Ride Competition  
  23 Petrisoara Craciunel Romania Timisoara Meb run  
  24 Raluca Vizureanu Romania  Arad Muffins   
  25 Ramona Crisan Romania Timisoara Na  
  26 Rita Karman Romania Dumbravita Alergotura  
  27 Svaia Bianca Romania Timisoara Marmota roz