Lunca Timisului Cupa Nationala de Ciclocros 2017-11-12T07:10:06+00:00

Concursul de Ciclocros a fost cu participare internațională, fiind prezenți concurenți din Romania, Ungaria și Serbia. Categoriile de concurs au fost U17, U19, U23, Elite si Amatori. ”Just for fun” am adăugat și o cursă în regim XCO, pentru MTBiști.

Detalii găsiți și aici – https://www.facebook.com/events/1421233097991409

 

CUPA NAȚIONALĂ LA CICLOCROS

Etapa 3 Lunca Timișului

SUB EGIDA

IN PARTENERIAT CU

CU SPRIJINUL

CRONOMETRARE ASIGURATĂ DE

SUSȚINĂTORI

Clasamentul CNCX etapa 3

 

CX Fete

 
1 Suzanne Hilbert NoMad Merida CST
2 Noemi Lupuj Carcover Racing Team
3 Laetitia Becker na
4 Andreea Farcas na
     
 

CX Cadeti

 
1 Patrick Pescaru Nomad Merida CST
     
 

CX Juniori

 
1 Silviu Buzan Torpedo Abmol Zarnesti
2 Silaghi Gabriel Giant Team Romania
3 Valentin Vasiloiu CS PETROLUL PLOIESTI
4 Ovidiu Borz C.S. MURESUL
5 Andrei Ciobanu na
     
 

CX U23

 
1 Raul Sinza CarCover Racing Team
2 Malnasi Jozsef Attila Dinamo BikeXpert Racing Team
3 Gerhard Dumitrescu SportGuru-BCR Racing Team
4 Ionut-Andrei Andrei CS.PETROLUL PLOIESTI
     
 

CX Elite

 
1 Attila  Madaras Dinamo-BikeXpert Racing Team
2 Timotei Pacurar NoMad Merida CST
3 Bence Kurilla dr. Dr. Batorfi Agria KTK
4 Elisei Miron NoMad Merida CST
5 Roland Horvath CSA Steaua Cycling Team
6 Radu Sarca C.S. Vointa Cluj
     
 

CX Amatori

 
1 Paul Muntean BMC Agroland
2 Roland Schmidt C.S. Pro Racers Satu Mare
3 Kecskes  David Carcover Racing Team
4 Gustav Robert Mircea master ski-bike
5 Adrian Sulu BMC Agroland
6 Tiberiu Nagy BMC Agroland
7 Bogdan  Vrajitoru na
     
 

CX Nelicentiati

 
1 Istvan Mura Carcover Racing Team
2 Georgian Grec ORR
3 Zoltan Vozar Only Rims Brake
4 Laszlo Erdos Dokibike
5 Zsolt Kovács C.S.Tibiscus
6 Sergiu Paraschivu Carcover Racing Team
7 Tiberiu Bondar BMC Agroland
8 Radu Buriac BMC Agroland
9 Bogdan Dinu na
10 Flavius  Dragomir Craiova cycling team
11 Catalin Ciolan na
12 Gabriel Amza boom shakalaka
13 Torok  Alexandru na
14 Attila Csuvár KÖRÖSBIKE
15 Sorin Batran CS Alternative
16 Zoltan Eke Only Rims Brake
17 Dan Crisan BMC Agroland
18 Cristian Marin Craiova Cycling Team
19 Corrado Cristofaletti 669seiseinoveTEAM
20 Alin Adnan Vasile BMC Agroland
21 Ionut Popovici Stegarii
22 Francisc Nedvet na

Clasament MTB

MTB Fete

1 Rebeca Gratiela Farcas
2 Anita Kovacs
3 Andreea Colibasanu

MTB Baieti

1 Andrei Nicolae Mititelu
2 Petrini Popa
3 Tiberiu Nagy

Clasamentul complet MTB Fete
Clasamentul complet MTB Baieti