Lunca Timisului Cupa Nationala de Ciclocros 2017-10-14T05:49:14+00:00

Concursul de Ciclocros e cu participare internațională, vor fi mai multe categorii – U17, U19, U23, Elite si Amatori. ”Just for fun” adăugăm și o cursă în regim XCO, pentru MTBiști.

Traseul este același ca la Lunca Timișului CX Cup – https://www.facebook.com/events/1911726665727104 cu mici modificări în bine: se lungește bucata de nisip, mai avem o coborâre/urcare pe dig la 180 grade și mai avem vreo 150-200 de metri de off camber 🙂

Și sperăm să plouă cu o zi înainte!!

Startul competiției se va da Sâmbătă, 11 Noiembrie 2017, ora 10:30 de la – http://bit.ly/2wOyEkY.
Ora 10:30 – start MTB – 4 ture
Ora 11.30 – Cadeti (U17) si Juniori (U19)
Ora 13:00 – U23 si Elite
În funcție de vârstă cei înscriși la amatori se vor bate cu cei legitimați în categoriile corespunzătoare.
Premiere 15:00

REGULAMENT
FORMULAR DE INSCRIERE

CU SPRIJINUL

Înscriși până Luni 14 Octombrie ora 08:00

Lista cu cei înscriși va fi actualizată în cel mult 48 de ore

 

Cyclocross

       
 

Fete

       
  Prenume Nume Tara Localitate Echipa
1 Adriana Ceausescu Romania Otopeni CS Otopeni
2 Laetitia Becker Romania Timisoara na
3 Noemi Lupuj Romania Sfantu Gheorghe Carcover Racing Team
           
 

Băieți

       
  Prenume Nume Tara Localitate Echipa
1 Adrian Sulu Romania Timișoara BMC Agroland
2 Andrei Hurmuz Romania Timisoara na
3 Andrei Ciobanu Romania Luna de Sus, jud. Cluj na
4 Attila Csuvár Hungary Békéscsaba KÖRÖSBIKE
5 Attila Madaras Romania Targu Mures Dinamo-BikeXpert Racing Team
6 Bogdan Vrajitoru Romania Bucuresti na
7 Corrado Cristofaletti Romania Arad 669seiseinoveTEAM
8 Cristian Marin România Craiova Craiova Cycling Team
9 Cristian Magureanu Romania Arad na
10 Dan Crisan Romania Timisoara BMC Agroland
11 Dan Robescu Romania Timisoara na
12 Daniel Balaure Romania Drobeta Turnu Severin Silverback Bicycles
13 Elisei Miron Romania Cluj-Napoca NoMad Merida CST
14 Erdos Laszlo Hungary Békéscsaba na
15 Flavius Dragomir România Craiova Craiova cycling team
16 Francisc Nedvet Romania Timisoara na
17 Gabriel Amza Romania Timisoara boom shakalaka
18 Georgian Grec Romania Oradea ORR
19 Goldring Jenci Hungary Tótkomlós MESTERBIKE 575 TEAM
20 Ionut Popovici Romania Hunedoara Stegarii
21 Iulian Petrut Romania Timisoara ResQ Cycling
22 Matei Stoica Romania Timisoara Criterium TM
23 Paul Muntean Romania Timisoara BMC Agroland
24 Radu Buriac Romania Timisoara BMC Agroland
25 Roland Schmidt Romania Marghita C.S. Pro Racers Satu Mare
26 Silviu Buzan Romania Munar Torpedo Abmol Zarnesti
27 Sorin Batran Romania Timisoara CS Alternative
28 Stanca Flavius Romania Oradea Carcover Racing Team
29 Stefan David Romania Giroc na
30 Tiberiu Bondar Romania Timisoara BMC Agroland
31 Timotei Pacurar Romania Micasasa NoMad Merida CST
32 Torok Alexandru Romania Arad na
33 Zoltan Vozar Hungary Bekescsaba Only Rims Brake
34 Zoltan Eke Hungary Bekescsaba Only Rims Brake
35 Zsolt Kovács Romania Arad C.S.Tibiscus
           
 

MTB

       
 

Fete

       
  Prenume Nume Tara Localitate Echipa
1 Andreea Tirnacop Romania Timisoara na
2 Anita Kovacs Romania Arad CS Tibiscus
3 Ariana Goia Romania Timișoara na
4 Gabriela Surdu România Timișoara na
5 Gabriela Toader Romania Arad 669seiseinoveTeam
6 Ioana Batran Romania Timisoara CS Alternative
7 Lavinia Moraru Romania Vladimirescu – Arad na
8 Petronela Baila România Timisoara na
9 Silvana Deac România Timisoara na
           
 

Băieți

       
  Prenume Nume Tara Localitate Echipa
1 Abel Cohai Romania Timisoara Clubul Sportiv GRATZU
2 Adrian Vitelar Romania Arad na
3 Adrian Andon Romania Dumbravita na
4 Andrei Frent Romania Timisoara IPSO
5 Andrei Basaraba Romania Timisoara na
6 Andrei Subota Romania Timisoara na
7 Ciprian Jurca Romania Arad Sysmec
8 Claudiu Toderoni România Batesti na
9 Cristian Burca Romania Timisoara PhoneResQ
10 Cristian Ardelean Romania Sannicolau Mare na
11 Csaba Barta Romania Arad Sysmec
12 Daniel Olah Romania Timisoara na
13 Daniel Spatariu Romania Vladimirescu – Arad na
14 Darius Craciun Romania Timisoara na
15 Dinu Campeanu Romania Timisoara na
16 Dinu Coman Romania Timisoara na
17 Florin Blaj Romania Timisoara na
18 Florin Mihăilescu România Timisoara na
19 Gabriel Tomescu Romania Timisoara na
20 Georgian Derecichei Romania Oradea Betania Cycling Team
21 Gratian Bolog Romania Timisoara Clubul Sportiv GRATZU
22 Jc Mouyrin France Timisoara Crazybikers
23 Kovacs Gergo Romania Arad CS Tibiscus
24 Lucian Zdrentan Romania Timisoara Wolfpack
25 Lucian Sabau Romania Timisoara na
26 Marian Balaure Romania Drobeta Turnu Severin Silverback Bicycles
27 Mihai Jura Romania Timisoara na
28 Mihai Dragoi Romania Timisoara na
29 Norbert Koppanyi Romania Giroc na
30 Octavian Vlad Romania Timisoara na
31 Peter Barabas Romania Timisoara na
32 Richard Gere Romania Timisoara BMC Agroland
33 Robert Petkes Romania Timisoara Robyteck
34 Rolland Mereg Romania Arad Tigrii Albi
35 Sergiu Galatanu Romania Timisoara na
36 Sorin Covaciu Romania Timisoara na
37 Sorin Oprea Romania Timisoara Niros
38 Tiberiu Nagy Romania Timisoara BMC Agroland
39 Titus Jiglau Romania Timisoara na
40 Vani Chelciov Romania Sinmihaiu Roman na
41 Vasile Agafitei Romania Timisoara na
42 Vasile Florin Minzatu Romania Timisoara MEB Run
43 Zoltan Bulosch Romania Timisoara Diamondback