LaCris MTB Race 2017-06-09T16:07:27+00:00

LaCriș MTB Race este un concurs XCM aflat la a doua ediție, care se va desfășura Duminică 30 Aprilie 2017 în Padurea de la Socodor de lângă Chișineu-Criș, Judetul Arad, dar și pe malul Crișului Alb. Va avea o lungime de aproximativ 45 de km.

FĂRĂ TAXĂ de participare!

Numărul participanților este limitat la 300.

 

Urmărește

event-ul

pe

ecostuff-facebook

Vor fi premiate primele trei poziții la următoarele categorii: 16 – 19 ani, 20 – 29 ani, 30 – 39 ani și 40+, atât la băieți cât și la fete.

Locul 1 – 500 ron
Locul 2 – 300 ron
Locul 3 – 100 ron

Vor fi premiate și primele trei poziții la general.

SPONSORI

sponsor-gualapack

Clasamentul ediției 2017

GENERAL FETE

1 Ioana Alexandra Popity 02:05:38. Popity Power Team Arad

2 Flavia Bradean 02:09:19. Team Bradean Arad

3 Mihaela Matei 02:09:43 na Arad

4 Angela Huctecz 02:20:11.

5 Raluca Zvanca 02:25:51.

6 Linda Ocenic 02:30:11.

7 Anita Kovacs 02:31:28.

8 Edith Hajas 02:31:44.

9 Luminita-Daniela Ionel 02:37:43. na Neudorf

0 Dorotheia Cailean 02:40:42. CrossArad Arad

11 Flavia Daniela Muntean 02:42:05. na Sofronea

12 Andreea Colibasanu 02:47:36. C.S Alternative Timisoara

13 Eniko Nagy 02:57:50.

14 Eniko Bene 03:14:14. na Arad

15 Stefania Smarandache 03:15:32. Super girl Timisoara

16 Larisa Iacob 03:24:00. na Timisoara

17 Ana Maria Macsai DNF

 

GENERAL BAIETI

1 Pacurar Vlad 01:27:25. acssportcompetition Arad

2 Claudiu Toderoni 01:28:34. na Batesti

3 Roland Schmidt 01:33:13. C.S.Pro Racers Satu Mare Marghita

4 Silviu Buzan 01:34:07. Torpedo Vectra Zarnesti Munar

5 Laszlo Erdos 01:34:08. Gyulabringa Gyula

6 Daniel Cattapan 01:34:12. CTT Timisoara Treviso

7 Francisc Sarosi 01:34:13. Scott Geiger Team Sibiu

8 Andrei Mihai 01:34:34. CTT – Cycling Team Timisoara Timisoara

9 Petrini Popa 01:36:21. na Alesd

10 Zoltan Eke 01:36:29.

11 Karoly Soos 01:36:42.

12 Radu Buriac 01:37:23. BMC Agroland Timisoara

13 Gabor Barna 01:37:37.

14 Cristian Nechita 01:37:37. Instinct Team Zalau

15 Alexandru Torok 01:39:58.

16 Cristian Burca 01:40:57. PhoneRESQ Timisoara

17 Gergo Kovacs 01:41:39.

18 Tibi Bondar 01:43:33. BMC Agroland Timisoara

19 Lucian Czibula 01:43:41. Lucky Team Arad

20 Attila Csuvar 01:44:26. Koros Bike Bekescsaba

21 Tudor Strava 01:44:26. Racing Bike Pro Arad Sebis

22 Dorin Trutulescu 01:45:29. na Faget

23 Sandor Toth 01:47:05. Clubul Velo Sport Oradea Oradea

24 Mihai-Andrei Jura 01:47:46. na Timisoara

25 Andrei Ianos 01:48:51.

26 Drutau Razvan 01:48:55. Dolce cafe Stei

27 Marius Socaci 01:49:43. na Arad

28 Sergiu Neidoni 01:49:54. CS Tibiscus Timisoara

29 Eduard Tisza 01:49:55. na Arad

30 Jeff Ford 01:50:42. na Oradea

31 Alex Mocuta 01:51:52

32 Paul Suiugan 01:51:52. Betania Cycling Team Oradea

33 Patrick Petrisor 01:52:12. Torpedo Vectra Abmol Zarnesti Pecica

34 Dragos Manolea 01:53:16. na Resita

35 Zoltan Vozar 01:54:21.

36 Adrian Sulu 01:54:47. ADRENALINE Timisoara

37 Raul Mocuta 01:55:23. Racing Bike Pro Arad

38 Marius Filipescu 01:55:24.

39 Flavius Popity 01:55:44. PopityPowerTeam Arad

40 Mircea Baba 01:56:05. Foxy Team Chisineu-Cris

41 Mircea Cornel Crisan 01:56:22. na Arad

42 Ioan Vartaci 01:56:47.

43 Craciun Raul 02:05:34. VeloaSportOradea Oradea

44 Otto Gabor Zsori 02:08:40.

45 Vasile Florin Minzatu 02:09:13. Dusi cu pluta Timisoara

46 Dan Babau 02:09:38. Cycling Team Arad Arad

47 Csaba Barta 02:10:20. CTA Arad

48 Zoltan Suecz 02:10:28.

49 Robert Petkes 02:10:30. rbtk Timisoara

50 Mihai Petean 02:10:33 na Oradea

51 Darius Ghita 02:10:37. na Timisoara

52 Sorin Andrei 02:10:46. na Oradea

53 Georgian Derecichei 02:10:49. Betania Cycling Team Oradea

54 Adrian Bordeianu 02:11:36. na Sofronea

55 Baciu Ovidiu 02:11:50. na Arad

56 Florin Stana 02:11:52. na Arad

57 Dorin Ioana 02:11:55. ApiCool Timisoara

58 Vincze Erwin 02:14:06. na Arad

59 Alexandar Apostolovici 02:14:55. na Timisoara

60 Adrian Dobrin 02:15:03 Urban mtb tm Timisoara

61 Mihai Patriche 02:17:28. na Bucuresti

62 Lucian Zdrentan 02:19:23. na Timisoara

63 Sandor Csullog 02:20:12.

64 Sergiu Toth 02:20:36. Toth Satu mare

65 Alex Pop 02:20:36. Pops Satu Mare

66 Marius Scortea 02:21:27.

67 Stefan-Valentin Popa 02:25:40. Breckner Arad

68 Dan Andrei Frent Band 02:25:44. IPSO Timisoara

69 Coriolan-Emmanuel Barbat 02:28:30. Sport Competiton Arad

70 Ion Diu 02:28:57. na Timisoara

71 Alexandru Heidel 02:28:59. na Arad

72 Adrian Balint 02:29:19. Ett Arad Arad

73 Caius-Heinrich Schiltz 02:29:42. Dusi cu pluta Timisoara

74 Cosmin Bradean 02:30:37. Team Bradean Arad

75 Bogdan Vlad 02:31:11. Cube4Life Timisoara

76 Andrei Stegerean 02:31:14. Spakk Racers Satu Mare

77 Adrian Stefan Sava 02:32:08. na Oradea

78 FourWeb Snow 02:32:44. Corvinia Deva

79 Radu Sendroiu 02:32:47.

80 Remus Lucut 02:32:49. Blugento Satu Mare

81 Calin Velea 02:33:36. na Barsa

82 Jurca Ciprian 02:35:34. Bike&Run ARAD Arad

83 Ciprian Raileanu 02:35:37. Suflu Ronanesc Arad

84 Bulosch Zoltan 02:36:44. Diamondback Timisoara

85 Danut-Ionut Satmarean 02:37:32. na Chisineu-Cris

86 Vlad Motica 02:37:34. na Arad

87 Sergiu Petras 02:37:45. na Arad

88 Vasile Agafitei 02:38:29. Diamondback Timisoara

89 Veaceslav Donciu 02:38:47. Breckner Arad

90 Musat Adrian 02:40:40. X Arad

91 Francisc Nedvet 02:40:49. na Timisoara

92 Steva Apostolovici 02:42:07. na Timisoara

93 Alin Raul Ionica 02:44:50. na Arad

94 Nicolae Pirlea 02:46:22. na Arad

95 Paul Berar 02:46:47. Breckner Arad

96 Mihai Radoi 02:50:30.

97 Manuel Rata 02:51:11. na Timisoara

98 Claudiu Mircea Berinde 02:52:49. na Oradea

99 Miroslav Dovaly 02:52:51. na Nadlac

100 Florin Popovici 02:53:04. na Deva

101 Szabolcs Ianos Kovacs 02:54:33. SPAKK RACERS Satu Mare

102 Adrian George Pop 02:58:12. Tehno Carei

103 Sebastian Dinca 02:58:16. Diamondback Timisoara

104 Radu Borbiro 03:00:07. na Macea

105 Doru Petrisor 03:04:10.

106 Catalin Brotei 03:04:17.

107 Flavius Petcut 03:04:34. na Arad

108 Silviu Lasoi 03:09:38.

109 Cristian Sebastian Costin 03:13:53. SPAKK RACERS Oradea

110 Horatiu-George Belei 03:14:03. na Arad

111 Darius Vesa 03:16:02. Cube4Life Timisoara

112 Catalin Cornea 03:24:02. na Timisoara

113 Horia Radu Radoi DNF nna Timisoara

114 Vlad Marina DNF na Alesd

115 Mircea Csordas DNF

116 Ovidiu Danciut DNF

117 Dan Cabulea DNF

118 Sabin Cionca DNF

119 Tiberiu Maghera DNF Experienta MultiSport Arad Arad

120 Andrei Ionita DNF na Arad

121 Radu Costan DNF Cycling Team Timisoara Chisineu-Cris

122 Adrian Blagoescu DNF

 

Feminin 20-29 ani

1 Ioana Alexandra Popity 02:05:38. Popity Power Team Arad

2 Anita Kovacs 02:31:28.

3 Luminita-Daniela Ionel 02:37:43. na Neudorf

4 Flavia Daniela Muntean 02:42:05. na Sofronea

5 Eniko Bene 03:14:14. na Arad

6 Larisa Iacob 03:24:00. na Timisoara

7 Ana Maria Macsai DNF

 

Feminin 30-39 ani

1 Flavia Bradean 02:09:19. Team Bradean Arad

2 Mihaela Matei 02:09:43 na Arad

3 Angela Huctecz 02:20:11.

4 Raluca Zvanca 02:25:51.

5 Linda Ocenic 02:30:11.

6 Edith Hajas 02:31:44.

7 Dorotheia Cailean 02:40:42. CrossArad Arad

8 Andreea Colibasanu 02:47:36. C.S Alternative Timisoara

9 Eniko Nagy 02:57:50.

10 Stefania Smarandache 03:15:32. Super girl Timisoara

 

Masculin 16-19 ani

1 Pacurar Vlad 01:27:25. acssportcompetition Arad

2 Silviu Buzan 01:34:07. Torpedo Vectra Zarnesti Munar

3 Petrini Popa 01:36:21. na Alesd

4 Tudor Strava 01:44:26. Racing Bike Pro Arad Sebis

5 Dorin Trutulescu 01:45:29. na Faget

6 Alex Mocuta 01:51:52

7 Patrick Petrisor 01:52:12. Torpedo Vectra Abmol Zarnesti Pecica

8 Craciun Raul 02:05:34. VeloaSportOradea Oradea

9 Baciu Ovidiu 02:11:50. na Arad

10 Calin Velea 02:33:36. na Barsa

11 Danut-Ionut Satmarean 02:37:32. na Chisineu-Cris

12 Sergiu Petras 02:37:45. na Arad

13 Andrei Ionita DNF na Arad

14 Vlad Marina DNF na Alesd

 

Masculin 20-29 ani

1 Claudiu Toderoni 01:28:34. na Batesti

2 Roland Schmidt 01:33:13. C.S.Pro Racers Satu Mare Marghita

3 Alexandru Torok 01:39:58.

4 Mihai-Andrei Jura 01:47:46. na Timisoara

5 Eduard Tisza 01:49:55. na Arad

6 Paul Suiugan 01:51:52. Betania Cycling Team Oradea

7 Dragos Manolea 01:53:16. na Resita

8 Marius Filipescu 01:55:24.

9 Csaba Barta 02:10:20. CTA Arad

10 Darius Ghita 02:10:37. na Timisoara

11 Georgian Derecichei 02:10:49. Betania Cycling Team Oradea

12 Adrian Bordeianu 02:11:36. na Sofronea

13 Adrian Dobrin 02:15:03 Urban mtb tm Timisoara

14 Mihai Patriche 02:17:28. na Bucuresti

15 Lucian Zdrentan 02:19:23. na Timisoara

16 Dan Andrei Frent Band 02:25:44. IPSO Timisoara

17 Bogdan Vlad 02:31:11. Cube4Life Timisoara

18 Vlad Motica 02:37:34. na Arad

19 Steva Apostolovici 02:42:07. na Timisoara

20 Alin Raul Ionica 02:44:50. na Arad

21 Radu Borbiro 03:00:07. na Macea

22 Doru Petrisor 03:04:10.

23 Silviu Lasoi 03:09:38.

24 Horatiu-George Belei 03:14:03. na Arad

25 Darius Vesa 03:16:02. Cube4Life Timisoara

26 Dan Cabulea DNF

27 Adrian Blagoescu DNF

 

Masculin 30-39 ani

1 Andrei Mihai 01:34:34. CTT – Cycling Team Timisoara Timisoara

2 Karoly Soos 01:36:42.

3 Radu Buriac 01:37:23. BMC Agroland Timisoara

4 Cristian Nechita 01:37:37. Instinct Team Zalau

5 Gabor Barna 01:37:37.

6 Cristian Burca 01:40:57. PhoneRESQ Timisoara

7 Gergo Kovacs 01:41:39.

8 Tibi Bondar 01:43:33. BMC Agroland Timisoara

9 Andrei Ianos 01:48:51.

10 Drutau Razvan 01:48:55. Dolce cafe Stei

11 Sergiu Neidoni 01:49:54. CS Tibiscus Timisoara

12 Jeff Ford 01:50:42. na Oradea

13 Adrian Sulu 01:54:47. ADRENALINE Timisoara

14 Mircea Baba 01:56:05. Foxy Team Chisineu-Cris

15 Mircea Cornel Crisan 01:56:22. na Arad

16 Ioan Vartaci 01:56:47.

17 Otto Gabor Zsori 02:08:40.

18 Dan Babau 02:09:38. Cycling Team Arad Arad

19 Mihai Petean 02:10:33 na Oradea

20 Sorin Andrei 02:10:46. na Oradea

21 Alexandar Apostolovici 02:14:55. na Timisoara

22 Sandor Csullog 02:20:12.

23 Sergiu Toth 02:20:36. Toth Satu mare

24 Alex Pop 02:20:36. Pops Satu Mare

25 Stefan-Valentin Popa 02:25:40. Breckner Arad

26 Coriolan-Emmanuel Barbat 02:28:30. Sport Competiton Arad

27 Ion Diu 02:28:57. na Timisoara

28 Alexandru Heidel 02:28:59. na Arad

29 Adrian Balint 02:29:19. Ett Arad Arad

30 Caius-Heinrich Schiltz 02:29:42. Dusi cu pluta Timisoara

31 Cosmin Bradean 02:30:37. Team Bradean Arad

32 Andrei Stegerean 02:31:14. Spakk Racers Satu Mare

33 Remus Lucut 02:32:49. Blugento Satu Mare

34 Jurca Ciprian 02:35:34. Bike&Run ARAD Arad

35 Veaceslav Donciu 02:38:47. Breckner Arad

36 Musat Adrian 02:40:40. X Arad

37 Paul Berar 02:46:47. Breckner Arad

38 Mihai Radoi 02:50:30.

39 Manuel Rata 02:51:11. na Timisoara

40 Claudiu Mircea Berinde 02:52:49. na Oradea

41 Miroslav Dovaly 02:52:51. na Nadlac

42 Szabolcs Ianos Kovacs 02:54:33. SPAKK RACERS Satu Mare

43 Adrian George Pop 02:58:12. Tehno Carei

44 Sebastian Dinca 02:58:16. Diamondback Timisoara

45 Flavius Petcut 03:04:34. na Arad

46 Cristian Sebastian Costin 03:13:53. SPAKK RACERS Oradea

47 Catalin Cornea 03:24:02. na Timisoara

48 Radu Costan DNF Cycling Team Timisoara Chisineu-Cris

 

Masculin +40 ani

1 Laszlo Erdos 01:34:08. Gyulabringa Gyula

2 Daniel Cattapan 01:34:12. CTT Timisoara Treviso

3 Francisc Sarosi 01:34:13. Scott Geiger Team Sibiu

4 Zoltan Eke 01:36:29.

5 Lucian Czibula 01:43:41. Lucky Team Arad

6 Attila Csuvar 01:44:26. Koros Bike Bekescsaba

7 Sandor Toth 01:47:05. Clubul Velo Sport Oradea Oradea

8 Marius Socaci 01:49:43. na Arad

9 Zoltan Vozar 01:54:21.

10 Raul Mocuta 01:55:23. Racing Bike Pro Arad

11 Flavius Popity 01:55:44. PopityPowerTeam Arad

12 Vasile Florin Minzatu 02:09:13. Dusi cu pluta Timisoara

13 Zoltan Suecz 02:10:28.

14 Robert Petkes 02:10:30. rbtk Timisoara

15 Florin Stana 02:11:52. na Arad

16 Dorin Ioana 02:11:55. ApiCool Timisoara

17 Vincze Erwin 02:14:06. na Arad

18 Marius Scortea 02:21:27.

19 Adrian Stefan Sava 02:32:08. na Oradea

20 FourWeb Snow 02:32:44. Corvinia Deva

21 Radu Sendroiu 02:32:47.

22 Ciprian Raileanu 02:35:37. Suflu Romanesc Arad

23 Bulosch Zoltan 02:36:44. Diamondback Timisoara

24 Vasile Agafitei 02:38:29. Diamondback Timisoara

25 Francisc Nedvet 02:40:49. na Timisoara

26 Nicolae Pirlea 02:46:22. na Arad

27 Florin Popovici 02:53:04. na Deva

28 Catalin Brotei 03:04:17.

29 Mircea Csordas DNF

30 Ovidiu Danciut DNF

31 Sabin Cionca DNF

32 Tiberiu Maghera DNF Experienta MultiSport Arad Arad

33 Horia Radu Radoi DNF nna Timisoara

 

Vrei să știi cum a fost la prima ediție? Citește mai jos 🙂

La Pădurea Socodor și pe malul Crișului Alb, lângă Chișineu-Criș, județul Arad

116 participanți la prima ediție

au fost peste 200 de înscriși, dar mulți s-au lăsat speriați de ploaie :p

 

Mâncarea cea mai bună și băutura (de toate felurile) la discreție!

Înscriere Gratuită

Toți participanții au primit bidoane de apă de la Devron și tricouri

 Partenerul ediției 2016

sponsor-gualapack

 

 Cronometrarea a fost asigurată de prietenii noștri de la

sponsor-linia-de-sosire

 

Monitorizare Presa Online

Câștigătorii primei ediții LaCris MTB Race

Locul 1
Eszter Lukács – Hajdusagi KTE Debrecen

Locul 2
Flavia Bradean – Arad

Locul 3
Mihaela Matei – Arad

Locul 1
Adrian Petrusan – Samob Team Ianosda

Locul 2
Daniel Cattapan – CTT Treviso

Locul 3
Cristian Nechita – Instinct Team Zalau

Clasament LaCris MTB Race Editia 2016

Informații și fotografii de la Ediția 2016 LaCris MTB Race

ecostuff-facebook