Clasament intermediar “Scoala Zero Waste” 2014

Dupa fiecare raportare, la inceputul saptamanii se face actualizarea clasamentului in functie de datele primite de la profesorii coordonatori. In coloanele R1-R2-R3 sunt trecute cantitatile medie de deseuri reciclabile colectate de elevii scolii respective, per elev, exprimate in kilograme, precum si evolutia dintre ultimele perioade de raportare. Situatia cu datele cumulate totale va fi prezentata la finalul competitiei.

Tot atunci va fi desemnat castigatorul Premiului I, o tabla interactiva oferita de Partenerului Concursului National “Scoala Zero Waste” Editia 2014, CONTINENTAL Corporation.

Daca in dreptul unei scoli nu este trecuta nicio cantitate inseamna ca raportul nu a fost primit.

Clasament intermediar “Scoala Zero Waste” 2014

Nr. Judetul Localitatea Denumirea completa a unitatii de invatamant Elevi R1 R2 R3
1 Botosani Botosani Scoala Gimnaziala Nr.11 Botosani 24 50.83 0 125.96 up
2 Caras-Severin Moldova Noua Liceul Tehnologic “Clisura Dunarii” Moldova Noua 30 33.67 67.03 99.3 down
3 Gorj Targu Jiu Scoala Gimnaziala “Sf. Nicolae” 31 50.05 58.58 74.19 up
4 Hunedoara Brad Scoala Gimnaziala “Horea, Closca si Crisan” Brad 42 0 66.3 59.69 down
5 Prahova Maneciu Liceul Tehnologic Maneciu 26 96.54 50.77 52.15 same
6 Salaj Chiesd Scoala Gimnaziala Nr. 1 Chiesd 19 17.68 41.53 51.11 up
7 Timis Mosnita Noua Scoala Gimnaziala Mosnita Noua 38 92.92 34.97 48.42 up
8 Neamt Piatra Neamt Scoala Gimnaziala “Nicu Albu” Piatra Neamt 25 60 0 38.4 up
9 Olt Dobrun Scoala Gimnaziala Dobrun 23 26.22 33.83 37.83 up
10 Gorj Telesti Scoala Primara Nr.2 Telesti 20 0 0 33.15 up
11 Sibiu Rosia Scoala Gimnaziala Rosia 25 0 0 28.4 up
12 Maramures Sapanta Scoala Gimnaziala Sapanta 25 6.32 12.46 25.1 up
13 Ialomita Axintele Scoala Gimnaziala “Roman Ialomiteanul” Axintele 25 0 18.82 20.41 up
14 Prahova Ostrovu – Alunis Scoala Gimnaziala Ostrovu Alunis 11 18.83 23.26 19.27 down
15 Galati Piscu Scoala Gimnaziala “Stefan cel Mare” Piscu 16 44.38 38.06 17.38 down
16 Covasna Intorsura Buzaului Liceul Teoretic “Mircea Eliade” 30 0 17 16.67
17 Timis Lugoj Centrul Scolar pentru Educatie Incluziva “Al. Rosca” 12 25 12.5 16.67
18 Alba Sebes Scoala Gimnaziala “Mihail Kogalniceanu” Sebes 28 12.91 0 15.82
19 Gorj Lihulesti Scoala Gimnaziala Lihulesti 26 9.23 0 15.17
20 Covasna Cernat Scoala Gimnaziala “Vegh Antal” 41 79.08 5.65 12.9
21 Caras-Severin Resita Scoala Gimnaziala “Mihai Peia” 25 0 13.6 12.48
22 Timis Padureni Scoala Gimnaziala Padureni 29 23.12 4.83 12.07
23 Iasi Todiresti Scoala Gimnaziala Nr.1 Todiresti 32 39.95 8.47 11.84
24 Brasov Lunca Calnicului Scoala Gimnaziala Lunca Calnicului 26 4.56 12.44 10.81
25 Timis Timisoara Liceul Teoretic Grigore Moisil Timisoara 23 26.97 0 10.81
26 Teleorman Buzescu Scoala Gimnaziala Buzescu 25 5.12 17.46 10.8
27 Alba Teius Liceul Teoretic Teius 38 20.67 62.57 10.74
28 Calarasi Cuza Voda Scoala Gimnaziala Nr. 1 Cuza Voda 20 30.2 12.15 10.6
29 Alba Alba Iulia Centrul Scolar de Educatie Incluziva 25 41.2 9.6 10
30 Timis Timisoara Scoala Gimnaziala Nr. 7 “Sfanta Maria” Timisoara 63 4.16 4.81 9.81
31 Timis Topolovatu Mare Scoala Gimnaziala Topolovatu Mare 50 17.66 10.24 9.6
32 Caras-Severin Oravita Scoala Gimnaziala “Romul Ladea” Oravita 30 31.62 21.11 9.24
33 Giurgiu Bolintin Vale Scoala Gimnaziala Nr. 1 Bolintin Vale 33 34.24 24.33 9.09
34 Galati Galati Scoala Gimnaziala “Gheorghe Munteanu” Galati 56 8.93 0 8.93
35 Dambovita Voinesti Scoala Gimnaziala Voinesti 25 5.52 12.82 8.89
36 Alba Bucerdea Granoasa Scoala Gimnaziala Ioan Maiorescu Bucerdea Granoasa 42 6 0 8.13
37 Olt Maruntei Scoala Gimnaziala Maruntei 105 0 6.91 8.01
38 Calarasi Radovanu Scoala Gimnaziala “Dimitrie Ion Ghica” 25 6.5 7.04 7.2
39 Covasna Ojdula Kun Kocsard 7 35.97 6.71 7.11
40 Galati Piscu Scoala Gimnaziala “Dimitrie Luchian” Piscu 25 20 13.56 6.84
41 Bihor Beius Scoala Gimnaziala “Nicolae Popoviciu” 76 4.08 5 6.18
42 Iasi Chicerea Scoala Gimnaziala Chicerea 25 2.84 0.8 5.28
43 Bihor Tulca Scoala Gimnaziala “Nestor Porumb” Tulca 50 0 6.56 5.08
44 Neamt Sagna Scoala Gimnaziala Sagna 30 24.33 0 4.7
45 Calarasi Soldanu Scoala Gimnaziala “Constantin Teodorescu” 50 4.46 5.66 4.02
46 Brasov Brasov Scoala Jules Verne 35 1.05 3.6 3.74
47 Satu Mare Lucaceni Scoala Gimnaziala “Vasile Lucaciu” Lucaceni 27 7.7 8.52 3.7
48 Giurgiu Giurgiu Scoala Gimnaziala “Academician Marin Voiculescu” 112 9.7 2.05 2.82
49 Timis Liebling Scoala Gimnaziala Liebling 25 0 0 2.8
50 Olt Verguleasa Scoala Gimnaziala Poganu 20 4.1 2.7 2.55
51 Timis Cenei Scoala Gimnaziala Cenei 77 15.74 1.17 2.48
52 Dambovita Manesti Scoala Gimnaziala Manesti 50 1.82 0 2.23
53 Iasi Glodenii Gindului Scoala Gimnaziala Glodenii Gindului 80 2.66 2.19 2.21
54 Timis Pischia Scoala Gimnaziala Pischia 25 2.62 1.42 2.16
55 Olt Birza Scoala Gimnaziala Birza 50 4.54 2.26 1.8
56 Botosani Unteni Scoala Gimnaziala Nr.1 Unteni 41 2.45 1.59 1.65
57 Timis Darova Scoala Gimnaziala Darova 25 2.12 2.28 1.28
58 Covasna Bixad Scoala Gimnaziala “Mikes Armin” 25 8.86 1.78 1.06
59 Dambovita Bilciuresti Scoala Gimnaziala Bilciurești 60 2.73 4.46 0.96
60 Olt Piatra Scoala Gimnaziala Piatra 102 5.76 0.47 0.86
61 Covasna Sfantu Gheorghe Colegiul National “Mihai Viteazul” 293 1.97 0.61 0.73
62 Iasi Iasi Scoala Gimnaziala “Ion Ghica” 71 1.98 0.95 0.61
63 Covasna Sfantu Gheorghe Scoala Gimnaziala “Gödri Ferenc” 75 0.8 0.61 0.52
64 Bihor Gepiu Scoala Gimnaziala Nr.1 Gepiu 10 10.05 0.57 0.5
65 Calarasi Roseti Scoala Gimnaziala “I.Rosetti” Roseti 25 56.12 50.24 0
66 Braila Braila Liceul cu program Sportiv 44 0 19.89 0
67 Sibiu Cisnadie Scoala Gimnaziala Nr. 3 81 0 15.68 0
68 Vaslui Osesti Scoala Gimnaziala “Mihai Eminescu” Osesti 46 11.23 15 0
69 Ialomita Alexeni Scoala Gimnaziala “Alexandru Aldea Voievod” Alexeni 25 4.6 9 0
70 Maramures Sighetu-Marmatiei Scoala “George Cosbuc” Sighetu-Marmatiei 25 24.21 8.64 0
71 Ialomita Cosereni Scoala Gimnaziala Cosereni 27 5.59 6 0
72 Timis Maguri Scoala Gimnaziala Nr. 12 Maguri 18 0 5.56 0
73 Bihor Lugasu de Jos Scoala Gimnaziala “Ovidiu Drimba” Lugasu de Jos 25 0 5 0
74 Botosani Flamanzi Scoala Gimnaziala “Ion Bojoi” Flaminzi 25 8.84 4 0
75 Giurgiu Giurgiu Scoala Gimnaziala nr. 5 Giurgiu 40 4.3 3.5 0
76 Vrancea Racoasa Scoala Gimnaziala Racoasa 30 0 3.5 0
77 Timis Timisoara Centrul Scolar pentru Educatie Incluziva “Constantin Pufan” 13 2.85 3.48 0
78 Constanta Constanta Scoala Gimnaziala Nr. 11 “Dr. Constantin Angelescu” 120 3.36 2.78 0
79 Vrancea Vulturu Scoala Gimnaziala Vulturu 75 8.6 2.17 0
80 Timis Ghilad Scoala Gimnaziala Ghilad 24 12.19 1.38 0
81 Gorj Cilnic Scoala Gimnaziala Cilnic 30 0 1.23 0
82 Botosani Mihalaseni Scoala Gimnaziala Nr.1 Mihalaseni 80 0.54 1.09 0
83 Giurgiu Gaujani Scoala Gimnaziala “Draghici Davila” 25 1.88 0.65 0
84 Timis Timisoara Liceul Teoretic “Nikolaus Lenau” 258 2.87 0.61 0
85 Hunedoara Sarmizegetusa Scoala Gimnaziala Sarmizegetusa 51 2.51 0.61 0
86 Arges Bughea de Jos Scoala Gimnaziala Nr. 1 Bughea de Jos 55 11.89 0 0
87 Tulcea Topolog Liceul Tehnologic Topolog 87 10.47 0 0
88 Dambovita Costestii din vale Scoala Gimnaziala Costestii din Vale 26 7.31 0 0
89 Covasna Sfantu Gheorghe Scoala Gimnaziala “Nicolae Colan” 39 6.15 0 0
90 Dolj Talpas Scoala Gimnaziala Talpas 25 3.8 0 0
91 Bucuresti Sector 1 Scoala Gimnaziala “Pia Bratianu” 86 1.1 0 0
92 Mehedinti Corlatel Scoala Gimnaziala Corlatel 30 1 0 0
93 Galati Liesti Scoala Gimnaziala Nr.2 Liesti 21 0.38 0 0
94 Alba Sona Scoala Gimnaziala Sona 26 0 0 0
95 Bacau Bacau Scoala Gimnaziala “Domnita Maria” Bacau 85 0 0 0
96 Bacau Negoiesti Scoala Gimnaziala Nr.1 Negoiesti 25 0 0 0
97 Botosani Havarna Scoala Gimnaziala “Ioan Cernat” Havarna 20 0 0 0
98 Calarasi Stefan Voda Scoala Gimnaziala Nr. 1 Stefan Voda 30 0 0 0
99 Calarasi Galbinasi Scoala Gimnaziala Nr 1 Galbinasi 67 0 0 0
100 Caras-Severin Ciclova Romana Scoala Gimnaziala Ciclova Romana 15 0 0 0
101 Cluj Cluj-Napoca Liceul Special pentru Deficienti de Vedere Cluj-Napoca 25 0 0 0
102 Dambovita Petresti Scoala Gimnaziala Petresti 51 0 0 0
103 Dolj Craiova Scoala Gimnaziala “Ion Tuculescu” 25 0 0 0
104 Hunedoara Petrosani Scoala Gimnaziala I.G.Duca Petrosani 92 0 0 0
105 Olt Draganesti-Olt Liceul Tehnologic Draganesti-Olt 25 0 0 0
106 Timis Alios Scoala Primara Alios 23 0 0 0
107 Timis Birda Scoala Gimnaziala Birda 35 0 0 0
108 Timis Buzias Liceul Teoretic Buzias 19 0 0 0

 

By | 2017-01-04T08:15:59+00:00 May 12th, 2014|Scoala Zero Waste 2014|7 Comments

7 Comments

  1. […] Clasamentul provizoriu al ediției 2014 a Concursului Național ”Școala Zero Waste” poate fi consultat la acest link – http://ecostuff.ro/clasament-intermediar-scoala-zero-waste-2014/ […]

  2. […] Clasamentul provizoriu al ediției 2014 a Concursului Național “Școala Zero Waste” poate fi consultat la acest link http://ecostuff.ro/clasament-intermediar-scoala-zero-waste-2014/ […]

  3. […] Clasamentul provizoriu al ediției 2014 a Concursului Național ”Școala Zero Waste” poate fi consultat la acest link – http://ecostuff.ro/clasament-intermediar-scoala-zero-waste-2014/ […]

  4. […] Clasamentul provizoriu al editiei 2014 a Concursului National ”Scoala Zero Waste” poate fi consultat la acest link –http://ecostuff.ro/clasament-intermediar-scoala-zero-waste-2014/ […]

  5. […] Clasamentul provizoriu al ediției 2014 a Concursului Național „Școala Zero Waste” poate fi consultat la http://ecostuff.ro/clasament-intermediar-scoala-zero-waste-2014/ […]

  6. […] Vezi clasamentul provizoriu al ediției 2014 a Concursului Național ”Școala Zero Waste”! […]

  7. […] Clasamentul provizoriu al ediției 2014 a Concursului Național ”Școala Zero Waste” poate fi consultat la acest link – http://ecostuff.ro/clasament-intermediar-scoala-zero-waste-2014/ […]

Leave A Comment