Clasament Final “Scoala Zero Waste” Editia 2014

Acesta este clasamentul final al editiei 2014 a Concursului National de Educatie Ecologica si Colectare Selectiva “Scoala Zero Waste”. Raportul complet va fi facut public marti 10 Iunie.

Ii felicitam fi pe aceasta cale pe castigatori!

Loc Judetul Localitatea Denumirea completa a unitatii de invatamant Elevi R1 R2 R3 R4 TOT
1 Gorj Targu Jiu Scoala Gimnaziala “Sf. Nicolae” 31 50.05 58.58 74.19 232.9 415.73
2 Hunedoara Brad Scoala Gimnaziala “Horea, Closca si Crisan” Brad 42 0 66.3 59.69 236.1 362.12
3 Timis Mosnita Noua Scoala Gimnaziala Mosnita Noua 38 92.92 34.97 48.42 131.2 307.47
4 Caras-Severin Moldova Noua Liceul Tehnologic “Clisura Dunarii” Moldova Noua 30 33.67 67.03 99.3 107.3 307.27
5 Botosani Botosani Scoala Gimnaziala Nr.11 Botosani 24 50.83 0 126 44.21 221
6 Prahova Maneciu Liceul Tehnologic Maneciu 26 96.54 50.77 52.15 0 199.46
7 Calarasi Roseti Scoala Gimnaziala “I.Rosetti” Roseti 25 56.12 50.24 0 84.48 190.84
8 Salaj Chiesd Scoala Gimnaziala Nr. 1 Chiesd 19 17.68 41.53 51.11 63.68 174
9 Olt Dobrun Scoala Gimnaziala Dobrun 23 26.22 33.83 37.83 65.87 163.75
10 Gorj Telesti Scoala Primara Nr.2 Telesti 20 0 0 33.15 117.9 151
11 Alba Teius Liceul Teoretic Teius 38 20.67 62.57 10.74 50.13 144.11
12 Neamt Piatra Neamt Scoala Gimnaziala “Nicu Albu” Piatra Neamt 25 60 0 38.4 43.2 141.6
13 Timis Lugoj Centrul Scolar pentru Educatie Incluziva “Al. Rosca” 12 25 12.5 16.67 79.58 133.75
14 Galati Piscu Scoala Gimnaziala “Stefan cel Mare” Piscu 16 44.38 38.06 17.38 9.88 109.7
15 Covasna Cernat Scoala Gimnaziala “Vegh Antal” 41 79.08 5.65 12.9 5.41 103.04
16 Timis Topolovatu Mare Scoala Gimnaziala Topolovatu Mare 50 17.66 10.24 9.6 57.3 94.8
17 Teleorman Buzescu Scoala Gimnaziala Buzescu 25 5.12 17.46 10.8 58.72 92.1
18 Giurgiu Bolintin Vale Scoala Gimnaziala Nr. 1 Bolintin Vale 33 34.24 24.33 9.09 23.18 90.84
19 Iasi Todiresti Scoala Gimnaziala Nr.1 Todiresti 32 39.95 8.47 11.84 30.47 90.73
20 Prahova Ostrovu – Alunis Scoala Gimnaziala Ostrovu Alunis 11 18.83 23.26 19.27 25.18 86.54
21 Maramures Sighetu-Marmatiei Scoala “George Cosbuc” Sighetu-Marmatiei 25 24.21 8.64 0 49.44 82.29
22 Caras-Severin Oravita Scoala Gimnaziala “Romul Ladea” Oravita 30 31.62 21.11 9.24 18.04 80.01
23 Alba Alba Iulia Centrul Scolar de Educatie Incluziva 25 41.2 9.6 10 9.2 70
24 Calarasi Cuza Voda Scoala Gimnaziala Nr. 1 Cuza Voda 20 30.2 12.15 10.6 16.3 69.25
25 Timis Buzias Liceul Teoretic Buzias 19 0 0 0 67.61 67.61
26 Covasna Ojdula Kun Kocsard 7 35.97 6.71 7.11 11.09 60.88
27 Vaslui Osesti Scoala Gimnaziala “Mihai Eminescu” Osesti 46 11.23 15 0 27.2 53.43
28 Dambovita Voinesti Scoala Gimnaziala Voinesti 25 5.52 12.82 8.89 25.52 52.75
29 Timis Padureni Scoala Gimnaziala Padureni 29 23.12 4.83 12.07 8.97 48.99
30 Timis Timisoara Liceul Teoretic Grigore Moisil Timisoara 23 26.97 0 10.81 9.76 47.54
31 Galati Piscu Scoala Gimnaziala “Dimitrie Luchian” Piscu 25 20 13.56 6.84 6.56 46.96
32 Brasov Lunca Calnicului Scoala Gimnaziala Lunca Calnicului 26 4.56 12.44 10.81 17.69 45.5
33 Maramures Sapanta Scoala Gimnaziala Sapanta 25 6.32 12.46 25.1 0 43.88
34 Galati Galati Scoala Gimnaziala “Gheorghe Munteanu” Galati 56 8.93 0 8.93 25 42.86
35 Ialomita Axintele Scoala Gimnaziala “Roman Ialomiteanul” Axintele 25 0 18.82 20.41 1.82 41.05
36 Caras-Severin Resita Scoala Gimnaziala “Mihai Peia” 25 0 13.6 12.48 12.68 38.76
37 Satu Mare Lucaceni Scoala Gimnaziala “Vasile Lucaciu” Lucaceni 27 7.7 8.52 3.7 15.04 34.96
38 Alba Bucerdea Granoasa Scoala Gimnaziala Ioan Maiorescu Bucerdea Granoasa 42 6 0 8.13 20.08 34.21
39 Sibiu Rosia Scoala Gimnaziala Rosia 25 0 0 28.4 5.5 33.9
40 Neamt Sagna Scoala Gimnaziala Sagna 30 24.33 0 4.7 4.8 33.83
41 Covasna Intorsura Buzaului Liceul Teoretic “Mircea Eliade” 30 0 17 16.67 0 33.67
42 Calarasi Radovanu Scoala Gimnaziala “Dimitrie Ion Ghica” 25 6.5 7.04 7.2 8.12 28.86
43 Alba Sebes Scoala Gimnaziala “Mihail Kogalniceanu” Sebes 28 12.91 0 15.82 0 28.73
44 Braila Braila Liceul cu program Sportiv 44 0 19.89 0 8.77 28.66
45 Bihor Beius Scoala Gimnaziala “Nicolae Popoviciu” 76 4.08 5 6.18 13 28.26
46 Timis Timisoara Scoala Gimnaziala Nr. 7 “Sfanta Maria” Timisoara 63 4.16 4.81 9.81 7.81 26.59
47 Giurgiu Giurgiu Scoala Gimnaziala “Academician Marin Voiculescu” 112 9.7 2.05 2.82 11.71 26.28
48 Dambovita Costestii din vale Scoala Gimnaziala Costestii din Vale 26 7.31 0 0 18.46 25.77
49 Gorj Lihulesti Scoala Gimnaziala Lihulesti 26 9.23 0 15.17 0 24.4
50 Olt Maruntei Scoala Gimnaziala Maruntei 105 0 6.91 8.01 9.01 23.93
51 Ialomita Alexeni Scoala Gimnaziala “Alexandru Aldea Voievod” Alexeni 25 4.6 9 0 8 21.6
52 Covasna Bixad Scoala Gimnaziala “Mikes Armin” 25 8.86 1.78 1.06 9.72 21.42
53 Timis Cenei Scoala Gimnaziala Cenei 77 15.74 1.17 2.48 1.44 20.83
54 Ialomita Cosereni Scoala Gimnaziala Cosereni 27 5.59 6 0 8.04 19.63
55 Dambovita Manesti Scoala Gimnaziala Manesti 50 1.82 0 2.23 15.32 19.37
56 Olt Verguleasa Scoala Gimnaziala Poganu 20 4.1 2.7 2.55 7.5 16.85
57 Sibiu Cisnadie Scoala Gimnaziala Nr. 3 81 0 15.68 0 0 15.68
58 Calarasi Soldanu Scoala Gimnaziala “Constantin Teodorescu” 50 4.46 5.66 4.02 0 14.14
59 Bihor Tulca Scoala Gimnaziala “Nestor Porumb” Tulca 50 0 6.56 5.08 2.02 13.66
60 Vrancea Vulturu Scoala Gimnaziala Vulturu 75 8.6 2.17 0 2.81 13.58
61 Timis Ghilad Scoala Gimnaziala Ghilad 24 12.19 1.38 0 0 13.57
62 Tulcea Topolog Liceul Tehnologic Topolog 87 10.47 0 0 2.38 12.85
63 Botosani Flamanzi Scoala Gimnaziala “Ion Bojoi” Flaminzi 25 8.84 4 0 0 12.84
64 Arges Bughea de Jos Scoala Gimnaziala Nr. 1 Bughea de Jos 55 11.89 0 0 0 11.89
65 Bihor Gepiu Scoala Gimnaziala Nr.1 Gepiu 10 10.05 0.57 0.5 0.7 11.82
66 Dambovita Bilciuresti Scoala Gimnaziala Bilciurești 60 2.73 4.46 0.96 3.61 11.76
67 Timis Timisoara Centrul Scolar pentru Educatie Incluziva “Constantin Pufan” 13 2.85 3.48 0 5.14 11.47
68 Timis Birda Scoala Gimnaziala Birda 35 0 0 7.14 4.29 11.43
69 Brasov Brasov Scoala Jules Verne 35 1.05 3.6 3.74 2.37 10.76
70 Botosani Unteni Scoala Gimnaziala Nr.1 Unteni 41 2.45 1.59 1.65 4.08 9.77
71 Botosani Mihalaseni Scoala Gimnaziala Nr.1 Mihalaseni 80 0.54 1.09 0 7.5 9.13
72 Olt Birza Scoala Gimnaziala Birza 50 4.54 2.26 1.8 0.5 9.1
73 Iasi Glodenii Gindului Scoala Gimnaziala Glodenii Gindului 80 2.66 2.19 2.21 1.99 9.05
74 Iasi Chicerea Scoala Gimnaziala Chicerea 25 2.84 0.8 5.28 0 8.92
75 Giurgiu Giurgiu Scoala Gimnaziala nr. 5 Giurgiu 40 4.3 3.5 0 0 7.8
76 Olt Piatra Scoala Gimnaziala Piatra 102 5.76 0.47 0.86 0.2 7.29
77 Timis Pischia Scoala Gimnaziala Pischia 25 2.62 1.42 2.16 0.66 6.86
78 Covasna Sfantu Gheorghe Scoala Gimnaziala “Nicolae Colan” 39 6.15 0 0 0 6.15
79 Constanta Constanta Scoala Gimnaziala Nr. 11 “Dr. Constantin Angelescu” 120 3.36 2.78 0 0 6.14
80 Iasi Iasi Scoala Gimnaziala “Ion Ghica” 71 1.98 0.95 0.61 2.21 5.75
81 Timis Darova Scoala Gimnaziala Darova 25 2.12 2.28 1.28 0 5.68
82 Timis Maguri Scoala Gimnaziala Nr. 12 Maguri 18 0 5.56 0 0 5.56
83 Giurgiu Gaujani Scoala Gimnaziala “Draghici Davila” 25 1.88 0.65 0 3.01 5.54
84 Covasna Sfantu Gheorghe Scoala Gimnaziala “Gödri Ferenc” 75 0.8 0.61 0.52 3.12 5.05
85 Bihor Lugasu de Jos Scoala Gimnaziala “Ovidiu Drimba” Lugasu de Jos 25 0 5 0 0 5
86 Covasna Sfantu Gheorghe Colegiul National “Mihai Viteazul” 293 1.97 0.61 0.73 0.6 3.91
87 Dolj Talpas Scoala Gimnaziala Talpas 25 3.8 0 0 0 3.8
88 Vrancea Racoasa Scoala Gimnaziala Racoasa 30 0 3.5 0 0 3.5
89 Timis Timisoara Liceul Teoretic “Nikolaus Lenau” 258 2.87 0.61 0 0 3.48
90 Calarasi Stefan Voda Scoala Gimnaziala Nr. 1 Stefan Voda 30 0 0 0 3.4 3.4
91 Bucuresti Sector 1 Scoala Gimnaziala “Pia Bratianu” 86 1.1 0 0 2.15 3.25
92 Hunedoara Sarmizegetusa Scoala Gimnaziala Sarmizegetusa 51 2.51 0.61 0 0 3.12
93 Timis Liebling Scoala Gimnaziala Liebling 25 0 0 2.8 0 2.8
94 Gorj Cilnic Scoala Gimnaziala Cilnic 30 0 1.23 0 1.17 2.4
95 Galati Liesti Scoala Gimnaziala Nr.2 Liesti 21 0.38 0 0 1.05 1.43
96 Mehedinti Corlatel Scoala Gimnaziala Corlatel 30 1 0 0 0 1
97 Dambovita Petresti Scoala Gimnaziala Petresti 51 0 0 0 0.86 0.86
98 Alba Sona Scoala Gimnaziala Sona 26 0 0 0 0 0
99 Bacau Bacau Scoala Gimnaziala “Domnita Maria” Bacau 85 0 0 0 0 0
100 Bacau Negoiesti Scoala Gimnaziala Nr.1 Negoiesti 25 0 0 0 0 0
101 Botosani Havarna Scoala Gimnaziala “Ioan Cernat” Havarna 20 0 0 0 0 0
102 Calarasi Galbinasi Scoala Gimnaziala Nr 1 Galbinasi 67 0 0 0 0 0
103 Caras-Severin Ciclova Romana Scoala Gimnaziala Ciclova Romana 15 0 0 0 0 0
104 Cluj Cluj-Napoca Liceul Special pentru Deficienti de Vedere Cluj-Napoca 25 0 0 0 0 0
105 Dolj Craiova Scoala Gimnaziala “Ion Tuculescu” 25 0 0 0 0 0
106 Hunedoara Petrosani Scoala Gimnaziala I.G.Duca Petrosani 92 0 0 0 0 0
107 Olt Draganesti-Olt Liceul Tehnologic Draganesti-Olt 25 0 0 0 0 0
108 Timis Alios Scoala Primara Alios 23 0 0 0 0 0
By | 2017-01-04T08:15:59+00:00 June 7th, 2014|Scoala Zero Waste 2014|1 Comment

One Comment

  1. Opal Transilvania June 7, 2014 at 5:35 pm - Reply

    Felicitari scolilor din judetul Covasna, speram ca si anul viitor sa putem colabora. mai multe informatii pe http://www.edeseu.ro

Leave A Comment